Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Rosina sākt kriminālvajāšanu pret liepājnieku par 20 869 cigarešu nelegālu apriti

Valsts policija rosinājusi prokuratūru sākt kriminālvajāšanu pret liepājnieku par 20 869 cigarešu nelegālu apriti, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VP Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā par nelegālo cigarešu glabāšanu un pārvadāšanu. Kratīšanas laikā kāda liepājnieka īpašumos tika atrasti vairāk nekā 20 000 cigarešu.

Pagājušā gada aprīlī uz aizdomu pamata par nelikumīgu tabakas izstrādājumu pārvadāšanu tika aizturēts vīrietis. Veicot kratīšanu vīrieša automašīnā, dzīvesvietā un garāžās Liepājā, no nelegālās aprites tika izņemtas 20 869 cigaretes jeb vairāk nekā 1000 cigarešu paciņas bez Latvijas akcīzes markām.

12 229 no šīm cigaretēm bija Baltkrievijā ražotas cigaretes ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām, kuras paredzētas Baltkrievijas tirgum. Savukārt pārējās 8640 cigaretes bija bez Latvijas akcīzes nodokļu markām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) zaudējumu aprēķinu, noziedzīgo darbību rezultātā valstij nodarīti vairāk nekā 3000 eiro lieli zaudējumi par nenomaksātiem nodokļiem. Vīrietis iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā un uz izmeklēšanas laiku viņam piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Saskaņā ar Krimināllikumu, par muitošanai pakļauto preču vai citu vērtību glabāšanu un pārvietošanu Latvijas muitas teritorijā bez muitas iestāžu atļaujas, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Savukārt par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu un pārvietošanu, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu. Soda apmēru noteiks tiesa.

VP atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.