Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Rucavas amatierteātris atzīmēs 40 gadu jubileju

Piektdien, 23. februārī pulksten 19 Rucavas kultūras namā ar muzikālu komēdijas pilnizrādi divos cēlienos “Ontans i Anne” atzīmēs Rucavas amatierteātra 40 gadu pastāvēšanas jubileju, portālu “ReKurZeme” informē Dienvidkurzemes novada sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Elbere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Kopš 1984. gada amatierteātri 35 gadus vadīja Ārija Ošeniece, kura Rucavā uzaudzinājusi ne vienu vien aktieri. Lai aktieriem atgādinātu par paredzētajiem mēģinājumiem, režisore visus vienmēr apzvanījusi, bet pie slinkākajiem pat devusies uz mājām. Gadu gaitā kādu lomu teātrī ir nospēlējis gandrīz katrs rucavnieks – ar savu rucavnieka īstenumu, skaļu vārdu, dižu balsi un patīkamu nogurumu pēc katras nospēlētās izrādes,” stāsta Rucavas kultūras pasākumu organizatore Linda Čable–Vindiga.

Šobrīd amatiermākslas kolektīva režisore ir Dace Solovjova. Viņa arī izrādēs piedalās kā aktrise un ir vienīgā, kas teātrī darbojas jau kopš tā dibināšanas.

“Varu tikai priecāties un pateikties par tik vienotu, spēcīgu un atbalstošu kolektīvu. Par to jāsaka liels paldies skolotājai Ārijai Ošeniecei, jo tikai viņa prata saskatīt ikvienā slēptu aktiera talantu. Lai gan dramaturģiskā kolektīva dibināšana nāca kā uzdevums no vadības, tomēr tas kļuva par viņas sirds darbu. Un mana atbildība ir viņas iesākto turpināt. Tāpēc kolektīva jubilejā vēlamies skatītājiem un pašiem sev pasniegt dāvanu – vieglu, ļoti asprātīgu un lustīgu lugu, kas vienaldzīgu neatstās nevienu. Tā ir izrāde par mums,” dalās D. Solovjova.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lugu ar oriģinālnosaukumu “Latgola” sarakstījusi latgaliešu dramaturģe Anita Ločmele jeb Danskovīte, un tā stāsta par divu lauku cilvēku savstarpējām attiecībām, par attiecībām ar kaimiņiem un bērniem. Luga iestudēta un spēlēta arī uz Latvijas Nacionālā teātra skatuves.

Pēc izrādes pulksten 22 svētku balle ar grupām “Sapņu pietura” un “Rucavas muzikanti”. Galdiņu rezervācija, zvanot pa tālruni 26735863. Ieeja – desmit eiro. Ballē īpaši gaidīti visi bijušie Rucavas amatierteātra aktieri.

Foto: Publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.