Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Sadarbībā ar Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolu izdota pastkaršu sērija “Norauj jumtu”

Foto – Edgars Pohevičs

Lai atbalstītu jaunos māksliniekus un viņu idejas, veidojot un stiprinot Liepājas tēlu, sadarbībā ar Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolu (LMDV) izdota pastkaršu sērija „Norauj jumtu”, kuras autore ir skolas absolvente Ksenija Drāzniece.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pastkaršu idejas pamatā ir attēlot zināmāko Liepājas pilsētas arhitektūru neticami stipra vēja ietekmē. Pastkartēs redzamas tādas ēkas kā Liepājas muzejs, Liepājas Valsts 1. ģimnāzija, koncertzāle „Lielais dzintars”, Liepājas pilsētas dome, Liepājas Svētā Nikolaja pareizticīgo Jūras katedrāle, Pētertirgus, u.c, informē Liepājas pašvaldība.

Foto – Edgars Pohevičs

„Liepāja jau izsenis dēvēta par vēju pilsētu, jo tur vējš ir stiprāks nekā vidēji pārējā Latvijā. To uzskatāmi atspoguļo arī jaunā pilsētas grafiskā identitāte. Mana darba mērķis bija izveidot pastkaršu komplektu, kas atspoguļotu Liepājas identitāti – vēju pilsēta, un papildinātu esošo pastkaršu piedāvājumu. Darba nosaukums ir “Norauj jumtu”, ko var saprast divejādi – gan kā pilsētu, kur piedzimst vējš, gan kā pilsētu, kur piedzimst trakums un radošums, ar ko arī bieži Liepāju asociē”, stāsta idejas autore Ksenija Drāzniece.

Lai izveidotu fotogrāfiju, kas radītu iespaidu par to, ka ēkas ir stipra vēja ietekmē, attēlā tās tiek digitāli sadalītas pa detaļām, izveidojot kolāžu, kas rada ilūziju par ēkas aizpūšanu vējā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto – Edgars Pohevičs

Pastkaršu sērija “Norauj jumtu” arī augstu novērtēts un ieguvis 1. vietu konkursā “Dizaina arēna 2021”, kategorijā “Saziņas dizains”, kur Ksenija Drāzniece ieguva arī titulu “Gada labākais audzēknis”. Darba „Norauj jumtu” vadītājs ir LMDV izglītības programmas “Foto, video, skaņa” vadītājs Ēvalds Vanags.

Kopējā pastkaršu tirāža ir virs diviem tūkstošiem. Pastkartes iedzīvotājiem bez maksas būs pieejamas Liepājas domē, Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojā un vietējās kafejnīcās no nākamās nedēļas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.