Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Sākas pieteikšanās VIII pasaules diktātam latviešu valodā

Sestdien, 15. oktobrī, pulksten 12.20 Liepājas Universitātē, kā arī citviet Latvijā un visā pasaulē, astoto gadu pēc kārtas norisināsies pasaules diktāts latviešu valodā. Rakstot diktātu, pirmo reizi kopīgi tiks atzīmēta Valsts valodas diena. Liepājas un tuvākā reģiona iedzīvotāji aicināti pieteikties diktāta rakstīšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Liepājā diktāts tiks rakstīts klātienē. Lai rakstītu diktātu, iepriekš ir jāreģistrējas vietnē www.raksti.org, kur varēs izvēlēties vienu no 13 klātienes rakstīšanas vietām 10 Latvijas pilsētās, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas pašvaldība.

Liepājā diktātus labos brīvprātīgie latviešu valodas skolotāji no Liepājas skolām. Kamēr skolotāji labos diktātus, dalībniekiem būs iespēja noklausīties Liepājas mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas stīgu instrumentu ansambļa “Amber Strings” priekšnesumu Beatas Zariņas-Blaščinskas vadībā.

Liepājniekiem šis ir jau astotais gads, kad kopīgi rakstot diktātu, ikviens var pārbaudīt savas rakstīšanas prasmes. Ar sava darba kļūdu labojumu varēs iepazīties tajā pašā dienā, pasākuma noslēgumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Diktāta tekstu ir radījis latviešu rakstnieks un žurnālists Osvalds Zebris.

Iniciatīvas mērķis ir attīstīt prasmi rakstīt latviski, audzināt cieņu pret dzimto valodu, veidot ciešāku saikni ar latviešu diasporām ārpus Latvijas, saliedēt sabiedrību, kā arī aicināt cittautiešus labāk apgūt latviešu valodu. Diktāta rakstīšana ir brīvprātīgs bezmaksas pasākums, kurš vienlaikus norisināsies visā pasaulē un kurā par brīvu drīkst piedalīties jebkurš interesents. Turklāt to var rakstīt arī anonīmi, ja persona nevēlas norādīt savu vārdu.

Rakstīšanas svētki Liepājā tiek organizēti sadarbībā ar Liepājas Universitāti un Liepājas Rotari klubu.

Foto – Uldis Dobelis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.