Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Samazina plānotā Liepājas cietuma būvapjomu

Nolemts samazināt topošā Liepājas cietuma divu ēku – atklātā cietuma ēkas un administrācijas ēkas – un teritorijas ap ēkām būvapjomu, precizējot un optimizējot tehniskos risinājumus ārējiem inženiertīkliem, aģentūru LETA informēja Tieslietu ministrijā (TM).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc ministrijas paustā, izmaiņas būvprojektā paredz “samazināt cietuma kompleksa būvdarbu un nākotnes apsaimniekošanas izmaksas, saglabājot ēkas drošības prasības”. Pašlaik jaunā Liepājas cietuma būvniecība notiekot pēc plānotā grafika.

Apstiprinātais būvprojekts paredz administrācijas ēkā samazināt koplietošanas platību un samazināt darbinieku kabinetu skaitu. Sākotnējā ēkas būvprojekta platība bija 2906 kvadrātmetru (m²), bet tagad – 1803 m².

Atklātā cietuma ēkā paredzēts atteikties no šautuves būves, tādējādi samazinot ēku par vienu stāvu, kā arī no atsevišķām darbinieku telpām. Sākotnējā atklātā cietuma ēkas būvprojekta platība bija 1715 m², tagad – 752 m². Kopējais ieslodzīto skaits, kuru varēs izvietot šajā ēkā, palikšot nemainīgs un būs 50 cilvēki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izmaiņas būvprojektā veiktas arī tādēļ, ka sākotnējais būvprojekts bija apstiprināts būvvaldē 2016.gadā, pagājis ievērojams laiks un mainījušās gan Ieslodzījuma vietu pārvaldes prasības cietuma infrastruktūrai, gan arī pieejami modernāki tehniskie risinājumi un materiāli, argumentē TM.

Izmaiņas būvprojektā izstrādāja projekta izpildītājs SIA “Citrus Solutions” atbilstoši pasūtītāja SIA “Tiesu namu aģentūra” izmaiņu projektēšanas uzdevumam. Izmaiņu būvprojektu 21.augustā akceptējusi Liepājas pilsētas būvvalde un “Citrus Solutions” ir sācis minēto ēku un ārējo inženiertīklu būvdarbus saskaņā ar līgumā noteikto laika grafiku.

Atbilstoši līguma nosacījumiem tiek izstrādāts arī pārējo cietuma kompleksa ēku izmaiņu būvprojekts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau vēstīts, ka valdība pērnā gada 18.oktobrī atļāva TM uzņemties jauna cietuma būvniecībai nepieciešamās valsts budžeta ilgtermiņa saistības, nosakot šim mērķim kopējo finansējumu uz četriem gadiem ne vairāk kā 175 643 319 eiro apmērā.

Pirms tam, 26.septembrī, iepirkuma komisija atzina “Citrus Solutions” par uzvarētāju iepirkumā. Līgums tiks noslēgts par 125 874 569,87 eiro neskaitot pievienotās vērtības nodokli.

Kā iepriekš uzsvēra TM, jaunais Liepājas cietums ļaus uzsākt jaunas sodu izpildes sistēmas ieviešanu, pilnveidojot ieslodzīto resocializācijas procesu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc būvdarbu līguma parakstīšanas 2023.gadā tiks īstenota projektēšana, būvlaukuma sagatavošana, bet aktīva būvniecība uzsāksies 2024.gadā. Cietuma būvniecību plānots pabeigt 2025.gada septembrī.

Kā liecina informācija portālā “Firmas.lv”, uzņēmums “Citrus Solutions” dibināts 2005.gadā, un tā pamatkapitāls ir 5 070 999 eiro. Uzņēmums 2022.gadā apgrozīja 57,92 miljonus eiro un nopelnīja 8,31 miljonu eiro. “Citrus Solutions” ir tehnoloģiju kompānija SIA “Tet” grupas uzņēmums.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.