Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Septembrī faktiskā bezdarba līmenis Latvijā samazinājies līdz 6,4%

Foto – Uldis Dobelis

Septembrī faktiskā bezdarba līmenis Latvijā bija 6,4%, kas salīdzinājumā ar augustu ir par 0,5 procentpunktiem zemāks, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) darbaspēka apsekojuma dati.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tik zems faktiskā bezdarba līmenis valstī nav bijis kopš 2019.gada decembra, kad tas bija 6,6%, vēsta LETA.

Sieviešu bezdarba līmenis septembrī samazinājās par 0,3 procentpunktiem līdz 5,4%, savukārt vīriešu – par 0,6 procentpunktiem līdz 7,5%.

Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrētā bezdarba līmenis bija 6%, kas ir par 0,5 procentpunktiem zemāks nekā augustā. Salīdzinot ar pagājušā gada septembri, faktiskā bezdarba līmenis samazinājies par 1,6 procentpunktiem, reģistrētā bezdarba – par 1,7 procentpunktiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2021.gada septembrī Latvijā bija 60 400 bezdarbnieku (25 100 sieviešu un 35 300 vīriešu), kas ir par 4300 mazāk nekā augustā un par 17 300 mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn. Sieviešu bezdarbnieku skaits mēneša laikā ir samazinājies par 1700, vīriešu – par 2600.

Reģistrētā bezdarba līmenis NVA tiek aprēķināts, izmantojot aģentūras rīcībā esošos datus par reģistrētiem bezdarbniekiem un CSP sniegtos datus par ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem (nodarbinātie un bezdarbnieki). NVA dati ir tikai par darbspējas vecuma iedzīvotājiem. Faktiskā bezdarba līmenim izmanto apsekojuma nekoriģētus ikmēneša novērtējumus.

CSP atgādina, ka pārmaiņu laikā ir svarīgi iegūt informāciju par iedzīvotāju nodarbinātību, lai novērtētu šī brīža situācijas ietekmi uz ekonomiskajiem un sociālajiem procesiem valstī, tādēļ aicina iedzīvotājus būt aktīviem un piedalīties ielūgtajās aptaujās.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.