Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Sestdien būs Dienvidkurzemes novada diena Kalnciema kvartāla tirgū

Sestdien, 14. maijā, no pulksten 10 līdz 16 Dienvidkurzemes novads Rīgā, Kalnciema kvartāla tirgū, aicina uz Dienvidkurzemes novada tirgu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vairāk nekā 20 Dienvidkurzemes novada zemnieki, amatnieki un mājražotāji tirgos sava novada tradicionālos ēdienus un amatniecības izstrādājumus, varēsiet uzzināt visu par šī novada kultūru un piedalīties meistarklasēs, kā arī iepazīt Dienvidkurzemes tūrismu un vērot viņu folkloristu dziesmu un deju priekšnesumus, informē pašvaldība.

Dienvidkurzemes mājražotāju biedrība “Grobiņas Spēkavots”, kas apvieno 10 mājražotājus, piedāvās dažādus sierus, gaļu, medu un bišu maizi, uz vietas ceptus virtuļus un pēc senām novada tradīcijām kūpinātas zivis. Aizputes vīna darītava būs sarūpējusi vīnus, kas raudzēti tikai no Dienvidkurzemes reģionā audzētiem augļiem un ogām, un ikvienam būs iespēja tos degustēt, kā arī piedalīties viņu vadītā meistarklasē. Sastapsim arī zināmo augļkopi un selekcionāru Eglonu Brūnu, kas radījis vairāk nekā 500 ābolu šķirnes.

Varēs nogaršot izslavēto tradicionālo Rucavas balto sviestu, ko ražo jau kopš 20. gadsimta sākuma, un Rucavas tradīciju nams “Zvanītāji” aicinās piedalīties meistarklasē un apgūt šo seno recepti. Pie Bārtas lietišķās tautas mākslas studijas “Kamolītis” varēs iegādāties ar rokām darinātus lina izstrādājumus un austus vilnas lakatus. Dienvidkurzemes amatnieki tirgos keramiku, sveces, rotas, pirtslietas un vēl daudz ko citu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pie Kalnciema kvartāla skatuves darbosies Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs, kurā varēs iepazīt apskates objektus un noskatīt vietas, kur doties vasarā. Ābeļdārzā un galerijā aicinām bērnus un pieaugušos uz trīs radošajām darbnīcām, kuru laikā veidosim savu dizaina nozīmīti, rotu no meža veltēm un liksim lielformāta puzles kopā ar ģimeni un draugiem. Uz skatuves ar dziesmām un dejām uzstāsies Nīcas, Rucavas un Bārtas fokloristi, kuri demonstrēs arī kurzemnieku garo saucienu.

Vienlaikus tirgū piedalīsies arī iemīļotie iknedēļas tirgotāji ar apmeklētāju iecienītajiem labumiem.

Programma:
10.00-10.30 uzstāsies Kazdangas folkloras kopa “Zīle”
10.30-11.00 dziedās Nīcas etnogrāfiskais ansamblis
10.00-13.00 radošajā darbnīcā galerijā katram būs iespēja izveidot savu dizaina nozīmīti
10.00-13.00 darbnīcā galerijā veidosim rotas no dažādām meža veltēm
10.00-13.00 spēļu bedrē liksim lielformāta puzles kopā ar ģimeni un draugiem
11.00-12.00 uzstāsies Rucavas etnogrāfiskais ansamblis un kapela “Paurupīte”
12.00-12.50 varēsim vērot lauku kapelas “Luste” priekšnesumu
13.00-13.30 dziedās Bārtas etnogrāfiskais ansamblis
13.30-14.00 vērosim folkloras kopas “Traistēni” uzstāšanos
14.00-15.00 lauku kapelas “Luste” priekšnesums

Kultūras programmu vadīs un ar kolektīviem iepazīstinās pāvilostnieks Ģirts Vagotiņš-Vagulis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.