Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Sestdien Kuldīgā notiks hercoga Jēkaba gadatirgus

Sestdien, 1.oktobrī, no plkst.12 līdz 16 Kuldīgā notiks hercoga Jēkaba gadatirgus, aģentūru LETA informēja pašvaldības Mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Duļbinska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jautru noskaņu Pilsētas dārzā palīdzēs uzturēt kapelas “Tals’ trimiš’”, “Lēnām pār tiltu”, “Alsungas spēlmaņi” un “Kā ir, tā ir”.

Hercoga Jēkaba gadatirgus ir tā reize, kad pilsētā sabrauc ļaudis no visiem Kuldīgas novada pagastiem. Šis gads ir īpašs, jo kopš pērnā gada vidus Kuldīgas novads ir kļuvis plašāks. Alsungas, Ēdoles, Gudenieku, Īvandes, Kabiles, Kurmāles, Laidu, Nīkrāces, Padures, Pelču, Raņķu, Rendas, Rudbāržu, Rumbas, Skrundas un pagasta, Snēpeles, Turlavas un Vārmes ļaudis būs sabraukuši Pilsētas dārzā, lai tirgus apmeklētājiem rādītu, ko katrs izaudzējis, pagatavojis vai kā prot izklaidēt viesus.

Suiti no Alsungas piedāvās sklandraušu meistarklasi un suitu saimnieces Skaidrītes Nagliņas gatavoto suitu plovu. Ar sklandraušiem, bumbuļmaizi un citiem labumiem cienās arī Gudenieku puses suitu ļaudis. Ēdolnieki tirgus placī ceps gardas kartupeļu pankūkas un piedāvās darboties koka laboratorijā, veidojot rotaļlietas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Īvandes pagasta ļaudis cienās ar desiņām un štovētiem kāpostiem, bet kabilnieki piedāvās nobaudīt par tirdziņa tradīciju kļuvušo “Krodzinieka šļuku”. Kurmālnieki piedāvās iegādāties kūkas, gaļas kūpinājumus un rudens ziedus, bet laidenieki cienās ar uz uguns vārītu zupu un dabīgo tēju ar medu, pašceptiem gardumiem un piedāvās iegādāties bebra dziedzeru uzlējumu un zemes tauku uzlējumu, kā arī apskatīt “Lazdiņu” saimniecības trušus.

Nīkrāces ļaudis pārsteigs ar “dzīvo” šokolādi un uz ugunskura vārītu plovu ar meža dzīvnieku gaļu. Padurnieki, kā ierasts, piedāvās nobaudīt klētnieka Kriša koču un dažādus citus labumus, bet Padures klēts saimniece piedāvās iesaistīties radošajās darbnīcās.

Pelču pagasta iedzīvotāji piedāvās iepazīt gatavās tējas karotes, karameles un cukurgailīšus, kā arī iegādāties betona dekorus un peoniju gumus. Raņķenieki tirgū ceps dažādas pankūkas, bet Rendas ļaudis galdā cels smiltsērkšķu sulu, sīrupu, ogas, tēju, ķirbju sēklas un eļļu, vīnus un citu labumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rudbāržnieki piedāvās šitaki sēnes, produktus no ogām, kā arī iespēju spēlēt lielformāta spēles un izgatavot magnētiņus no koka, bet Rumbas pagasta ļaudis tirgosies ar dārzeņiem, kūpinātām zivīm, vīnu, medu un citiem gardumiem.

Skrundas puses saimnieki un saimnieces tirgosies ar gardumiem un piedāvās iemācīties izgatavot piespraudes un izkalt Skrundas naudu, bet snēpelnieki cienās ar pašceptiem gardumiem un lauku labumiem, piedāvās piedalīties loterijā un apskatīt tautas lietišķās mākslas studijas “Vēveri” darbus. Turlavas ļaudis piedāvāt uzlabot veselību, iegādājoties ķiplokus, dzērvenes, priežu čiekuru sīrupu un citas noderīgas preces. Visbeidzot, vārmenieki tirgū ceps tradicionālās bada pankūkas “Bērnības garša”.

Daudz būs arī tuvu un tālu braukušu tirgotāju – lielā dižandele norisināsies Kalna ielā, Baznīcas ielā un Liepājas ielā, kā arī pagalmā aiz Latvijas Universitātes Kuldīgas filiāles. Tirdziņā piedalīsies amatnieki un amatu pratēji, tautas lietišķās mākslas studijas, mākslinieki un individuālie meistari, ekoloģiski tīru un Latvijā audzētu pārtikas produktu ražotāji, našķu un saldumu tirgotāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plkst.16 Sv. Katrīnas baznīcā notiks senās mūzikas ansambļa “Amber Baroque” koncerts.

Foto – Ieva Benefelde/Kuldiga.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.