Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Sestdien LTV konkursa “Supernova” finālā noskaidros Latvijas pārstāvi dalībai Eirovīzijā

Sestdien, 11. februārī, pulksten 21.10 tiešraidē LTV1, REplay.lv un sabiedrisko mediju portālā LSM.lv notiks Latvijas Televīzijas dziesmu konkursa “Supernova” fināls. LTV7 būs iespēja vērot tiešraidi ar zīmju valodas tulkojumu. Par iespēju pārstāvēt Latviju 67. starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Liverpūlē, Lielbritānijā sacentīsies desmit dalībnieki. “Supernovas” pusfināla tiešraidē skatītāji un žūrija lēma, ka finālā piedalīsies: Alise Haijima, Luīze, Raum, Toms Kalderauskis, Artūrs Hatti, Patrisha, grupa “Sudden Lights”, grupa “24. Avēnija”, Avéi un Markus Riva.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī finālā katrai skatītāja balsij būs būtiska nozīme – par savu favorītu no viena tālruņa numura varēs zvanīt un sūtīt īsziņas neierobežotā skaitā. Konkursa uzvarētājs tiks noteikts skatītāju zvanu un īsziņu balsojuma un žūrijas balsojuma kopvērtējumā, portālu “ReKurZeme” informē “Latvijas Televīzijas” komunikācijas speciāliste Anita Jansone.

“Supernovas” finālā skatītājus priecēs viesmākslinieki: šovu atklās 2019. gada Eirovīzijas uzvarētājs no Nīderlandes – Dankans Laurencs (Duncan Laurence), kurš izpildīs dziesmu “Arcade”, savukārt noslēgumā uzstāsies Elīza Legzdiņa – latviešu izcelsmes dziedātāja, kura dzīvo un mūzikas karjeru veido Lielbritānijā. Elīza izpilda hiphopu, elektronisko mūziku, kā arī deju popu un R&B. Dziesmā “Roll With Me” viņai pievienosies Beanie – grupas “Rudimental” bundzinieks.

Uzstāšanās secība finālā:
1. Alise Haijima – “Tricky”
2. Luīze – “You To Hold Me”
3. Raum – “Fake Love”
4. Toms Kalderauskis – “When It All Falls”
5. Artūrs Hatti – “Love Vibes”
6. Patrisha – “Hush”
7. “Sudden Lights” – “Aijā”
8. “24. Avēnija” – “You Said”
9. Avéi – “Let Me Go”
10. Markus Riva – “Forever”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paralēli dziesmu konkursa finālam no plkst. 21.10 LTV jauniešu platformas “16+” Youtube kanālā (LTV_16plus) un sabiedrisko mediju portālā LSM.lv notiks tiešraide “Supernova neoficiāli”. Visi finālisti uzreiz pēc uzstāšanās dosies pie Nansijas Garkalnes un grupas “Citi zēni” solista Jāņa Pētersona, lai ne tikai atbildētu uz āķīgiem jautājumiem, bet arī izpildītu skatītāju “16+” Instagram un TikTok iesūtītos izaicinājumus. “Supernova neoficiāli” piedalīsies arī tiktokeris Niklāvs Kravalis, kurš ļaus ielūkoties fināla aizkulisēs, satiekot ne tikai māksliniekus, bet arī šova radošo komandu.

Konkursa rezultātus, atklājot žūrijas piešķirtās vietas un skatītāju balsojuma rezultātus, Latvijas Televīzija publicēs pēc fināla 11. februārī.

“Supernovas” fināls – 11. februārī plkst. 21.10 LTV1, REplay.lv un sabiedrisko mediju portālā LSM.lv. LTV7 būs iespēja vērot tiešraidi ar zīmju valodas tulkojumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dziesmu un izpildītāju iekļūšanu konkursa “Supernova” pusfinālā noteica LTV izvēlētā žūrija, kurā ir Latvijas mūzikas industrijas, pasākumu jomas un televīzijas pārstāvji, kā arī ārvalstu profesionāļi. Drošības apsvērumu dēļ arī šogad LTV žūrijas pārstāvju vārdus atklās tikai pēc starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa maijā.

Izlozē noskaidrots, ka 2023. gada Eirovīzijā Latvijas, tātad konkursa “Supernova” uzvarētāja, dziesma izskanēs pirmajā pusfinālā 9. maijā. Tajā piedalīsies arī Serbija, Zviedrija, Īrija, Moldova, Šveice, Norvēģija, Izraēla, Portugāle, Nīderlande, Horvātija, Somija, Azerbaidžāna, Malta un Čehija. Eirovīzijas otrais pusfināls notiks 11. maijā, fināls – 13. maijā.

Eirovīzijas finālā 2022. gada 14. maijā uzvarēja Ukrainas pārstāvji “Kalush Orchestra” ar dziesmu “Стефанія”, tomēr Eiropas Raidsabiedrību savienība (EBU) lēma 2023. gada konkursa rīkošanu Ukrainas vārdā uzticēt Lielbritānijai.

Publicitātes foto

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.