Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Silti ceļa vārdi karognesējiem un visai ratiņkērlinga komandai ziemas paralimpiskajās spēlēs

Foto: Ansis Ventiņš

Pirmo reizi ziemas paralimpiskajās spēlēs Latviju pārstāvēs ratiņkērlinga komanda. Latvijas karogu nozīmīgo paralimpisko spēļu atklāšanas ceremonijas stadionā ienesīs komandas kapteine un skips Poļina Rožkova un vice-skips Ojārs Briedis, kurš ir arī viens no ratiņkērlinga aizsācējiem Latvijā. Komanda tālajā ceļā uz Pekinu, Ķīnā dosies ar apziņu, ka Latvijā viņus atbalsta gan Valsts prezidents Egils Levits un paralimpiskās kustības Latvijā patronese Valsts prezidenta dzīvesbiedre Andra Levite, gan lieldraugi “Mēness aptieka” un jo daudzi sporta līdzjutēji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā šogad ziemas paralimpiskajās spēlēs Latvijas Ratiņkērlinga izlase piedalīsies 8 cilvēku sastāvā. Kopā ar Poļinu Rožkovu un Ojāru Briedi komandā spēlē Agris Lasmans, Aleksandrs Dimbovskis un Sergejs Djačenko. Kopā ar komandu uz Pekinu dosies arī Latvijas Ratiņkērlinga izlases galvenais treneris Arnis Veidemanis, izlases otrais treneris Rihards Jeske, kā arī fizioterapeite Signe Rinkule. Delegācijas vadītāja ir Zane Skujiņa, portālu “ReKurZeme” informē Latvijas Paralimpiskās komitejas pārstāve Ieva Prauliņa.

Lepnums par Latvijas ratiņkērlingu
“Esmu ļoti lepna un pateicīga visai ratiņkērlinga saimei – visiem, kas ir spēlējuši un spēlē ratiņkērlingu, jo katrs no šiem cilvēkiem ir ielicis savu daļu darba, lai mēs tiktu līdz iespējai pārstāvēt Latviju ziemas paralimpiskajās spēlēs. Īpašs paldies tiem pirmajiem, kas uzsāka ratiņkērlingu Latvijā – Ojāram Briedim, Aleksandram Dimbovskim, Vitai Miezītei un Ilmāram Nīcmanim. Šie ir cilvēki, kuri 2010. gadā pirmo reizi piekrita izmēģināt savus spēkus ratiņkērlingā. Tāpat īpašs paldies ir Latvijas Kērlinga asociācijas ģenerālsekretāram un valdes loceklim Artim Zentelim, kurš bija pirmais treneris šajā sporta veidā un kuram pateicoties ratiņkērlings ir attīstījies.

Liels lepnums un visi labākie vēlējumi mūsu ratiņkērlinga komandai, kas jau šonedēļ dosies uz Pekinu! Latvija ziemas spēlēs būs pārstāvēta trešo reizi pēc 16 gadu pārtraukuma. Un ratiņkērlinga komandai tas ir izdevies, neraugoties uz ļoti ierobežotajām treniņu iespējām šajā Covid-19 laikā. Neviena komanda turp nav devusies, lai zaudētu, tādēļ konkurence būs sīva – mūsu atbalsts būs ļoti svarīgas! Lai izdodas!” teic Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente Daiga Dadzīte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Veiksmes vēlējumi no prezidenta un patroneses
Latvijas karognesēju paziņošanas pasākumā Rīgas pilī spēka un veiksmes vēlējumus komandai veltīja arī Valsts prezidents Egils Levits un paralimpiskās kustības Latvijā patronese Valsts prezidenta dzīvesbiedre Andra Levite, Latvijas Kērlinga asociācijas prezidents Mārtiņš Trukšāns, kā arī Latvijas Paralimpiskās komitejas ģenerālsponsora “Mēness aptieka” vadības pārstāvis Dins Šmits.

Valsts prezidents Egils Levits norādīja, ka Latvijas sportistu atgriešanās ziemas paralimpiskajās spēlēs ir svarīgs brīdis: “Jūs visu laiku trenējāties paralimpiskajām spēlēm un ieguvāt ceļazīmi uz Pekinu. Tas, protams, prasīja no jums ārkārtīgi lielu piepūli, ārkārtīgi lielu koncentrēšanos, bet rezultāts ir. Mūsu labās domas būs vienmēr ar jums. Mēs Latvijā dzīvosim līdzi un celsimies arī nakts vidū, lai redzētu izšķirošās spēles.”

“Daudziem cilvēkiem šķiet, ka viņi zina, saprot un lietas var izdarīt ātri un daudz. Bet apstiprinās senā gudrība, ka bez nopietnas mācīšanās, nemitīgas trenēšanās, īsta saprašana un pelnīti panākumi nebūs. Es jums novēlu saņemt medaļas jeb vietu, kas jūs apmierina un kas godīgi atspoguļos jūsu ieguldīto laiku un spēku. Tāpat es jums novēlu piedzīvot pozitīvas emocijas, kas ļaus jums turpināt censties jūsu sportā, kā arī ikdienā tikt pāri dzīves lielajām un mazajām grūtībām,” uzmundrinājumā dalījās paralimpiskās kustības patronese Latvijā Andra Levites kundze.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lieldrauga sarūpēta ceļasoma
Ar “Mēness aptiekas” gādību ratiņkērlinga komanda pirms tālā ceļa saņēma arī vērtīgu ceļasomu, kurā lieldraugi sarūpējuši ne tikai veselības sargāšanai noderīgas lietas, bet arī vēstules ar sirsnīgiem ceļa vārdiem un visa izdošanās vēlējumus. Bez “Mēness aptiekas” darbiniekiem un klientiem vēstules gatavoja arī „Centrālās laboratorijas” un „Veselības centru apvienības” pārstāvji. „Centrālā laboratorija” veic obligātos Covid-19 testus pirms došanās ceļā un pēc atgriešanās visiem delegācijas dalībniekiem. Veselības uzturēšanai sportistiem noderēs somā līdzi sarūpētās medicīniskās maskas un roku dezinfekcijas līdzekļi. Vēsākos brīžos Pekinā sportistiem par mājām un līdzjutējiem Latvijā atgādinās arī “Mēness aptiekas” dāvātās siltās šalles un cepures. “Mēness aptiekas” vadības pārstāvis Dins Šmits sportistiem novēlēja: “Dalība šajās ziemas paralimpiskajās spēlēs ir gadiem kaldināts panākums, kas liecina par jūsu katra gudrību, spēku, degsmi ikdienas darbam, kas ved ceļā uz panākumiem. Šis ceļš nav gludi veidots, nereti ir gauži sarežģīts un tam pietrūkst īsto ceļabiedru, pavadoņu un atbalstītāju. Tāpēc vēl jo vairāk esam lepni būt ar jums kopā – lai šis ir sasniegumu laiks, svētku laiks jums ikvienam un Latvijai. Lai ledus ir tieši tik ciets, cik tas jums nepieciešams, virzot gludos kērlinga akmeņus pretī komandas panākumiem!”

Šogad Pekinā ziemas paralimpiskajās spēlēs lielākais dalībnieku skaits
Ziemas paralimpiskās spēles Pekinā šogad notiks no 4. līdz 13. martam. Plānots, ka tajās sacentīsies 600 sportisti no 50 pasaules valstīm, kas ir līdz šim lielākais dalībnieku skaits ziemas paralimpiskajās spēlēs.
Kopumā Pekinas paralimpisko spēļu programmā iekļauti 6 sporta veidi – kalnu slēpošana, biatlons, distanču slēpošana, parahokejs, snovbords un ratiņkērlings.
Latvija šogad ziemas paralimpiskajās spēlēs tiks pārstāvēta 3. reizi valsts vēsturē pēc 16 gadu pārtraukuma. 1994. gadā Lilihamerē Latviju pārstāvēja Aldis Šūpulnieks distanču slēpošanā. 2006. gadā Turīnā Latvija bija pārstāvēta kalnu slēpotājs, tomēr oficiāli rezultāts ieskaitīts netika.

Paralimpieši pateicas visiem atbalstītājiem
Latvijas Paralimpiskā komiteja pateicas visiem sadarbības partneriem par atbalstu ceļā uz Pekinu. Institucionālajiem partneriem – LR Izglītības un zinātnes ministrijai un AS “Latvijas valsts meži”, ģenerālsponsoram “Mēness aptieka”, atbalstītājiem – Rīgas domes Izglītības un kultūras departamentam, “Venden”, “Lemon Gym”, Sporta Laboratorija, Nike, Sportland, AS “Brīvais vilnis” un SIA “Skrīveru pārtikas kombināts”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.