Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Simts gadu jubilejā sveic liepājnieci Aleksandru Slavinsku

Trešdien, 28. decembrī, 100 gadu jubileju atzīmēja liepājniece Aleksandra Slavinska, kuru bija ieradies sveikt arī Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš un Liepājas pilsētas domes Sociālā dienesta pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aleksandra Slavinska Liepājā dzīvo vairāk nekā 70 gadus, dzimusi Baltkrievijā. Šobrīd dzīvo kopā ar vīra, kurš nu jau Aizsaulē, meitu, kura tagad rūpējas par sirmgalvi. Simtgadniece savulaik Rīgā 24 gadu vecumā ieguvusi ekonomistes izglītību, pēc tam visu mūžu nostrādājusi vadošos amatos dažādās Liepājas rūpnīcās. Pēdējos darba gadus – Liepājas Mašīnbūves rūpnīcā. Sirmgalve joprojām jūtas spirgta un moža, pati pārvietojas pa istabu ar nūjiņu palīdzību, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas pilsētas domes Sociālā dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Uz pilsētas mēra jautājumu par ilgā mūža noslēpumu sirmgalve atbildēja, ka visu mūžu daudz strādājusi, daudz pateicības par savu darbu saņēmusi un viņai bijis daudz draugu, kas dod stimulu dzīvot. Jubilāre arī atklāja, ka jaunībā čigāniete pareģojusi, ka viņa dzīvos ļoti ilgi un tālu no mājām, pie ūdeņiem. Tas arī atbilstot patiesībai, jo daudzdzīvokļu māja Klaipēdas ielā, kurā visu mūžu dzīvo jubilāre, ir vien pārsimts metru attālumā no jūras. Tieši šajā mājā tiek sveikts jau otrais simtgadnieks pēdējo trīs gadu laikā, kas liecina, ka blakus esošās jūras spirgtais gaiss palīdz arī veselībai un ilgam mūžam.

Aleksandra Slavinska kopā ar ziediem un sveicieniem saņēma arī Liepājas valstspilsētas domes svētku pabalstu 150 eiro apmērā, kāds tiek piešķirts visiem 100 gadu vecumu sasniegušiem liepājniekiem veselības saglabāšanai un uzlabošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldība aicina liepājniekus būt atsaucīgiem un informēt domi, ja kādam no tuvinieku vai radu loka tuvojas simts vai vairāk gadu jubileja. Pabalstu var saņemt katru gadu dzimšanas dienā pēc 100 gadu sasniegšanas.

  1. gadā svētku pabalsts 100 un vairāk gadu jubilejā piešķirts sešiem liepājniekiem, šogad šis ir pirmais gadījums. Visvairāk gadus sasniegušais liepājnieks nodzīvojis 106 gadus.
    Simtgadnieka iesniegums par svētku pabalstu mēnesī, kad sasniegti simts un vairāk gadi, jānogādā Sociālajā dienestā. Iesniegums tiek pieņemts arī personas mājās, iepriekš par to informējot Sociālā dienesta darbiniekus pa tālr. 634 89668. Tāpat iesniegumu Sociālajā dienestā var nogādāt personas radinieks, kaimiņš vai paziņa.

Publicitātes foto

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.