Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Skolā Liepājā dienesta suņi atklāj elektroniskās cigaretes un to uzpildes šķidrumus pie 18 nepilngadīgiem jauniešiem

Izglītības iestādē Liepājā dienesta suņi atklājuši elektroniskās cigaretes un to uzpildes šķidrumus, kā arī cigaretes pie 18 nepilngadīgiem jauniešiem, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Policisti sadarbībā ar kinologiem un dienesta suņiem Marko, Yaro un Enzo veica profilaktisko pasākumu vienā izglītības iestādē Liepājā ar mērķi pārbaudīt, vai nenotiek nelikumīga narkotisko vielu aprite – lietošana, glabāšana un realizācija.

Kā norāda Šeršņova, pamatojoties uz izglītības iestādes saņemto pieteikumu, vakar likumsargi, veicot pārbaudes deviņās mācību telpās izglītības iestādē, konstatēja 18 pārkāpumus. Galvenokārt uz nepilngadīgajiem jauniešiem norādīja dienesta suņi, taču daži no jauniešiem, ieraugot to, ka likumsargi veic pārbaudes, elektroniskās cigaretes izsniedza labprātīgi.

Kopumā pie nepilngadīgām personām tik atrastas elektroniskās cigaretes un to uzpildes šķidrumi, un divas cigarešu paciņas. VP ir sākti 18 administratīvo pārkāpumu procesi par tabakas izstrādājumu un elektronisko smēķēšanas ierīču vai to uzpildes tvertņu glabāšanu, ja to izdarījis bērns.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar Bērnu tiesību aizsardzības likumu, par šādu pārkāpumu piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 15 eiro.

Policija atgādina, ka, saskaņā ar Bērnu tiesību aizsardzības likumu, bērns nedrīkst smēķēt, lietot bezdūmu tabakas izstrādājumus, glabāt tabakas izstrādājumus, augu smēķēšanas produktus, elektroniskās smēķēšanas ierīces un to uzpildes tvertnes, kā arī glabāt un lietot alkoholiskos un enerģijas dzērienus.

Lai novērstu atkarību izraisošo vielu apriti, šādas pārbaudes notika iepriekš un, pēc izglītības iestāžu pieteikumiem, notiks arī turpmāk.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.