Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Skolēni ēno Dienvidkurzemes novada pašvaldībā

Māra (3. klase) šo dienu pavadīja kopā ar Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas komandu. Foto no Dienvidkurzemes novada pašvaldības arhīva.

Trešdien, 6. aprīlī, kad visā Latvijā ir Ēnu diena, kuras laikā skolēni iepazīst dažādas profesijas, arī Dienvidkurzemes novada pašvaldībā dažādās struktūrvienībās viesojās “ēnas”, lai iepazītos ar pašvaldības darbu, procesiem un darbiniekiem, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novada administratīvajā centrā Grobiņā viesojās skolēni no Zentas Mauriņas Grobiņas vidusskolas. Dienvidkurzemes novada domes priekšsēdētāja birojā Annija (10. klase) un Artis (8. klase) vispirms kopā ar biroja vadītāju Ivetu Stūri noskaidroja, kādi ir pašvaldības galvenie pienākumi un ar kādiem izaicinājumiem jāsastopas, kā arī sarunā ar domes priekšsēdētāju Aivaru Priedolu noskaidroja dažādus jautājumus par to, kas jādara tik atbildīgā amatā.

Aleksandrs (7. klase) ēnoja Personāldaļas vadītāju Sanitu Frīdmani un viņas komandu, bet Māra (3. klase) šo dienu pavadīja kopā ar Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas komandu. Vispirms viņa kopā ar pašvaldības vadību un sabiedrisko attiecību speciālisti Sanita Dejus devās uz Vaiņodi, kur bijušajā internātskolā apmetušies bērni kopā ar saviem pedagogiem, kas bēg no kara Ukrainā. Vēlāk sabiedrisko attiecību daļas ēna praktizējās tekstu veidošanā sociālajai vietnei Facebook un fotografēšanā.

Šodien norisinās karjeras izglītības programma Ēnu diena, kuras gaitā 1825 ēnu devēji nodrošinās 6029 vakances, aģentūru LETA informēja organizācijas “Junior Achievement Latvia” projektu vadītāja Linda Volāne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ēnu diena ir karjeras izglītības programma 1.-12.klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu.

Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum.

Visvairāk ēnu “vakanču” piedāvā pašvaldības un valsts iestādes un tādas nozares kā kultūra, tieslietas un veselības aprūpe.

Savukārt no ēnotāju puses pieprasītākās šogad esot valsts pārvaldes, aviotransporta, palīgdarbības, pašvaldību, augstākās izglītības, informācijas tehnoloģiju un veselības aprūpes nozares.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.