Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Šonedēļ demontēti divi no septiņiem nojaucamajiem padomju pieminekļiem Dienvidkurzemes novadā

Šonedēļ demontēti pirmie divi no septiņiem nojaucamajiem padomju pieminekļiem Dienvidkurzemes novadā, aģentūru LETA informēja pašvaldības projektu vadītāja Una Ržepicka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ministru kabineta noteikumi “Latvijas Republikas teritorijā esošo demontējamo padomju un nacistisko režīmu slavinošo objektu saraksts” paredz, ka Dienvidkurzemes novadā jādemontē septiņi pieminekļi. Taču pašvaldība ir identificējusi vēl dažus iespējams demontējamus objektus. Par tiem pašvaldība pieprasījusi viedokli Nacionālai kultūras mantojuma pārvaldei (NKMP), taču atbilde pagaidām vēl nav saņemta.

Abi pieminekļi, kas atradās Kalētu un Medzes pagastos, demontēti 24.augustā.

Ržepicka norāda, ka, ņemot vērā to, ka demontējamie objekti nav pārāk specifiski vai ļoti sarežģīti pēc konstrukcijas, demontāžu pašvaldība veic ar saviem resursiem, piesaistot savu kapitālsabiedrību un komunālo pārvaldi, atsevišķos gadījumos iznomājot kādu specifisku tehniku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar no NKMP saņemtām norādēm par Ministru kabineta noteikumos iekļautajiem objektiem, pašvaldības teritorijā vienam objektam ir veicama likumā noteiktā 3D skenēšana un plāksne nododama Okupācijas muzejam, iekļaušanai krājumā. Šis objekts atrodas Bunkas pagastā.

Dienvidkurzemes novada pašvaldības pārstāve piebilst, ka demontāžas izmaksas vēl nav iespējams aprēķināt, taču tās nebūs lielas, jo demontāžas darbu veikšanai pamatā ir nepieciešams ceļamkrāns un tehniskie darbinieki.

Kā vēstīts, likuma “Par padomju un nacistisko režīmu slavinošu objektu eksponēšanas aizliegumu un to demontāžu Latvijas Republikas teritorijā” mērķis ir nepieļaut Latvijas kā demokrātiskas un nacionālas valsts vērtību noniecināšanu un apdraudējumu; paust nosodošu nostāju gan pret PSRS, gan nacistiskās Vācijas prettiesisko okupācijas varu, īstenoto politiku un veiktajiem noziegumiem; veicināt sabiedrības izpratni par notikumiem Latvijas teritorijā Otrā pasaules kara laikā un pēckara periodā, tādējādi stiprinot sabiedrības vēsturisko atmiņu; nodrošināt vēsturiskā taisnīguma atjaunošanu – novērst nepatiesu, neprecīzu un neobjektīvu vēsturisko notikumu atspoguļojumu un godināt Latvijas tautas pretestību gan PSRS, gan nacistiskās Vācijas okupācijas varai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.