Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Šonedēļ Šlīteres bākā atklās ceļojošo izstādi “Dzīvība ezerā”

Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) Slīteres Nacionālā parka dabas centrs svētdien, 18.septembrī, plkst.11 aicina ģimenes ar bērniem uz interaktīvās ceļojošās izstādes “Dzīvība ezerā” atklāšanu Šlīteres bākā, aģentūru LETA informēja Slīteres Nacionālā parka centra vadītāja Baiba Ralle.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc izstādes iepazīšanas interesenti varēs doties uz netālu esošo Pēterezeru, kur izstādes autores, hidrobioloģes Loretas Urtānes vadībā notiks nodarbība par ezera iemītniekiem.

Urtāne atklāj, ka šīs izstādes varoņi ir Kurzemes ezeri un to dažādie iemītnieki. Tikai uzzinot, iepazīstot un izprotot tos, cilvēki iemācīsies saimniekot ezeram draudzīgi un spēs to arī pienācīgi pasargāt.

Izstāde ar 11 informatīviem stendiem, piecām dažādām ezera izziņas spēlēm un uzdevumiem piedāvās atklāt ezera ekosistēmu, aicinot sīkāk izprast ezera un tā apkārtnes lomu kā dzīvesvietu ūdensaugiem, ūdensdzīvniekiem, kukaiņiem, zivīm un putniem. Tā būs iespēja uzzināt ne vienu vien interesantu faktu par ezera iemītniekiem, skatīt tos “vaigā” un labāk paturēt atmiņā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstādē varēs izprast arī ezeru veidošanos, attīstību, apsaimniekošanas iespējas, gūt ieskatu to pētniecībā, kā arī cilvēka ietekmi uz ezera vides attīstību. Īpaša vieta izstādē atvēlēta tieši Kurzemes ezeriem.

Izstādes galvenā mērķauditorija ir ģimenes ar bērniem. Gados jaunākiem apmeklētājiem izstādes stendos piedāvāti teksti vieglā valodā, savukārt apmeklētāji, kuri vēlēsies iegūt plašākas zināšanas par izstādes varoņiem, noskenējot QR kodus, varēs savā viedierīcē lasīt papildinformāciju. Izstādē pirmizrādi piedzīvos arī divas īsfilmas par ezera veidošanos un ezera eitrofikāciju, ko izstrādājis projekts “Videoatmiņa”.

Ralle skaidro, ka, lai arī Slīteres Nacionālais parks nav ezeriem bagātākā dabas teritorija, tomēr tā ir izcila bioloģiskās daudzveidības ziņā. Daļa reto un daudzveidīgo sugu tajos mīt, pateicoties tikai tur raksturīgajam vigu un kangaru kompleksam, kurā sava loma ir arī nacionālā parka trim Pēterezeriem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tādēļ atklāšanas pasākumā ikvienam būs iespēja paviesoties ne vien Šlīteres bākā un būt pirmajiem, kuri varēs darboties interaktīvajā izstādē, bet pasākuma otrajā daļā, dodoties uz Lielo Pēterezeru, nostiprināt iegūtās teorētiskās zināšanas praktiskā ūdensiemītnieku pētniecības nodarbībā.

Šlīteres bākā izstāde būs skatāma līdz 2.oktobrim, pēc tam tā sāks ceļojumu pa Kurzemi. Informācija par ceļojošās izstādes atrašanās vietu tiks publicēta DAP mājaslapā, kā arī Slīteres Nacionālā parka “Facebook” kontā. Pieteikties izstādes eksponēšanai pašvaldībā iespējams, rakstot uz “slitere@daba.gov.lv” vai zvanot uz tālruni 28 611 079.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.