Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Streikojošo pedagogu prasību izpildei plāno atvēlēt vēl 4,2 miljonus eiro

Streikojošo pedagogu prasību izpildei valdība plāno atvēlēt vēl 4,2 miljonus eiro, aģentūrai LETA apliecināja izglītības ministre Anda Čakša (JV).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šī summa tiks piešķirta papildus jau atvēlētajiem 9 039 833 eiro, ko paredz 21.aprīlī apstiprinātie grozījumi Ministru kabineta noteikumos par pedagogu atalgojumu. Finansējums tiks izmantots atalgojuma pacelšanai arī tiem pedagogiem, kuru algu likme šobrīd ir lielāka par minimālo.

Latvijas Izglītības un zinātnieku darbinieku arodbiedrībai (LIZDA) un Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) vēl līdz vakardienai bija atšķirīgi viedokļi, vai valsts ir izpildījusi pedagogu streika prasības – IZM uzstāja, ka prasības ir izpildītas, jo paredzēts prasītais finansējums zemāko algas likmju celšanai, savukārt LIZDA uzstāja, ka pielikums nepieciešams arī tiem pedagogiem, kas jau tagad saņem lielākas algas.

Pārskatīts tikšot arī finansējuma avots atalgojuma palielināšanai augstskolu izglītības darbiniekiem, kas tiks ņemts no cita avota, nevis no jau piešķirtā finansējuma augstākajai izglītībai. Papildus līdzekļu ieguves avots pašlaik gan vēl nav publiski precizēts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī LIZDA vadītāja Inga Vanaga aģentūrai LETA pauda, ka IZM jaunākais piedāvājums paredz streika vienošanās izpildi, tomēr gala vērtējums tikšot sniegts tikai pēc tam, kad arodbiedrība pilnībā būs iepazinusies ar ministrijas sniegtajiem aprēķiniem.

Plānots, ka otrdienas vakarā plkst.18 vēl notiks LIZDA padomes ārkārtas sēde, kurā lems par turpmāko rīcību.

Iepriekš izskanējis, ka premjerministrs Krišjānis Kariņš (JV) jau trešdien varētu sasaukt valdības ārkārtas sēdi, lai apstiprinātu jaunākās vienošanās ar LIZDA.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā ziņots, kopš 24.aprīļa Latvijā notiek LIZDA rīkotais pedagogu trīs dienu streiks. LIZDA ir draudējusi pagarināt streiku, jo uzskatīja, ka valdība neesot izpildījusi visas streika prasības, kamēr IZM bija pretējs viedoklis.

LIZDA pirms streika pamatā prasīja palielināt pedagogu algas un mainīt slodžu sadalījumu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.