Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Šūberta “Ziemas ceļojums” ieskandinās Liepājas koncertzāles kamersēriju “Personīgi”

Rihards un Ērika Milleri. Foto – Gints Garūts

Drīzumā Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” atsāksies koncertsērija “Personīgi”, kas līdz maija vidum kamermūzikas cienītājus vedīs dažādu jūtu un pārdzīvojumu dzīlēs. Četrās daudzpusīgās koncertprogrammās būs iespēja piedzīvot “Ziemas ceļojumu”, iepazīt ukraiņu mūziku un uzplaukt pavasarīgā latviešu mūzikā un dzejā. 21. janvārī pulksten 15 sēriju ieskandinās nepārspētā dziesminieka Franča Šūberta dziesmu cikls, kas absolūti neticami aptver cilvēka mūža drāmu, portālu “ReKurZeme” informē SIA “Lielais Dzintars” sabiedrisko attiecību speciāliste Anita Lazdeniece-Grīnberga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Patiešām personīgi šajās svētdienu pēcpusdienās tiek uzņemts katrs “Lielā dzintara” nācējs, un tikpat personīgi mēs sastopamies arī ar pašiem mūziķiem, kad pēc koncerta klausītājiem ir iespēja izjautāt viņus. Ceļā uz pavasari mums būs Latvijā tik retā iespēja visā pilnībā dzirdēt Šūberta “Ziemas ceļojumu”, kompetentā sabiedrībā varēsim ienirt ukraiņu tautas un oriģinālmūzikas noslēpumos, ļausimies flautas un klavieru pavasarīgi virmojošām saskaņām un visubeidzot būs iespēja baudīt Vācieša un Ziedoņa dzejas uzrunājošo balsi gan dziedātā, gan runātā versijā, uz skatuves satiekoties vectēvam un mazmeitai,” koncertsērijas tuvākos notikumus komentē Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” mākslinieciskais vadītājs Orests Silabriedis.

Franča Šūberta dziesmu cikls “Ziemas ceļojums” (Winterreise) ir viens no slavenākajiem romantisma laikmeta dziesmu virknējumiem. Šis leģendārais darbs 21. janvārī plkst. 15.00 visā tā pilnībā izskanēs Latvijas Nacionālās operas (LNO) solista Riharda Millera un LNO solistu koncertmeistares Ērikas Milleres augsti inteliģentajā versijā, kas tika nominēta Lielajai mūzikas balvai 2022 kategorijā “Par izcilu interpretāciju”. Koncerta laikā klausītājiem būs iespēja sekot līdzi dziesmu tekstu atdzejojumiem latviešu valodā. Šo jūtu dzīlēs spēcīgo un daudzveidīgo priekšnesumu varēs vērot arī bezmaksas tiešraidē koncertzāles digitālajā platformā www.digitalaisdzintars.lv.

Koncertsērijas turpinājumā – 25. februārī pulksten 15 ukraiņu dziedātāja, diriģente un muzikoloģe Oksana Nikitjuka kopā ar latviešu pianisti Hertu Hansenu piedāvās īpašu programmu, kas savīs viņas jauno dzīvi Latvijā pēc Ukrainas kara sākuma ar dzimtenes bagātīgo mūzikas kultūru, kura daudziem maz pazīstama. Koncertā skanēs gan tautas melodijas, gan folklorā sakņota ukraiņu un latviešu oriģinālmūzika. To caurvīs Oresta Silabrieža saruna ar Oksanu par aizēnoto Ukrainas mūziku krievu imperiālisma ietekmē. Arī šo koncertu translēs “Digitālajā dzintarā”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izsmalcinātās mūzikas interpretes un bērnības draudzenes – flautiste Dita Krenberga un pianiste Sana Villeruša – 7. aprīlī pulksten 15 klausītājus priecēs ar romantisma iedvesmotu koncertprogrammu. Skanēs Pētera Vaska Sonāte flautai, Franča Šūberta variācijas par dziesmas “Kaltētās puķes” tēmu, Daces Aperānes “Jūŗavas” un Karla Reinekes sonāte “Undīne”. Viņu mūzikālajās gleznās tāpat kā pavasara iestāšanās laikā izgaismosies kā dzīves skaudrums, tā mīlestības vieglais lidojums.

Mātes dienā, 12. maijā, pulksten 15 šos skaistos un ģimeniskos svētkus un koncertsērijas sezonas noslēgums atzīmēsim ar programmu “Vācietis. Ziedonis. Jakovļevs”. Tajā savīsies dažādos laikos tapusi dižo latviešu literātu iedvesmota mūzika ar Oresta Silabrieža virknētām lielmeistaru dzejas vārsmām, sirsnīgiem atmiņu stāstiem un asprātīgiem fragmentiem no vēstulēm. Koncertā uzstāsies aktieris Ģirts Jakovļevs, dziedātāja Katrīna Paula Felsberga, sitaminstrumentālsts Guntars Freibergs un pianiste Agnese Egliņa.

Raksturīgi koncertsērijai “Personīgi” – pēc katra koncerta apmeklētāji aicināti pulcēties koncertzāles 2. stāva galerijā, kur būs iespēja satikt mūziķus neformālā gaisotnē un uzdot jautājumus par viņu radošo ceļu, iedvesmas avotiem un izaicinājumiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.