Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Svētku brīvdienās policija īpašu uzmanību pievērsīs braukšanai reibumā

Gaidāmajās svētku brīvdienās policija papildu ikdienas satiksmes kontrolei, īpašu uzmanību pievērsīs tam, lai autovadītāji nebrauc pie stūres reibumā, kā arī tiks pārbaudītas drošības jostas un tas, vai mazākie pasažieri tiek pārvadāti droši, aģentūru LETA informēja Valsts policijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat policija aicina svētku laikā arī līdzcilvēkiem būt atbildīgiem un pēc iespējas novērst situācijas, kad kāds no līdzcilvēkiem mēģina sēsties pie transportlīdzekļa stūres reibumā. Šogad no gada sākuma līdz 22.decembrim policija ir konstatējusi vairāk nekā 3600 autovadītājus, kuri braukuši alkohola reibumā.

Policija atgādina, ka 25.novembrī ir stājušies spēkā grozījumi Krimināllikumā, kas paredz kriminālatbildību par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija pārsniedz 1,5 promiles.

Tāpat kriminālatbildība paredzēta par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, atrodoties narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēl šodien lielākajā daļā valsts teritorijas turpinās atkusnis, taču sinoptiķi prognozē, ka svētku brīvdienās var kļūt vēsāks, tādēļ policija aicina autovadītājus izvēlēties laikapstākļiem un ceļa segumam atbilstošu braukšanas ātrumu, kā arī izvairīties no strauju un pārdrošu manevru veikšanas.

Lai autovadītāji neapdraudētu ne savu, ne apkārtējo drošību, likumsargi arī svētku brīvdienās pastiprināti pievērsīs uzmanību transportlīdzekļu riepu protektoru dziļumam un to atbilstībai noteikumiem.

Arī mazāk aizsargātajiem satiksmes dalībniekiem – gājējiem un velosipēdistiem – ir svarīgi rūpēties par savu drošību. Piedaloties ceļu satiksmē, ir jāparūpējas, lai viņi būtu pietiekami redzami arī citiem satiksmes dalībniekiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts policija aizvien novēro, ka ir gadījumi, kad satiksmes dalībnieku attieksme pret savu un apkārtējo drošību nav pietiekama. No gada sākuma līdz 21.decembrim valstī kopumā ir reģistrēti 18602 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietušas 3928 personas, bet bojā gājušas 110. Pērn šādā pašā periodā bija notikuši 19 059 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cieta 3923 personas, bet bojā gāja 145.

Ziemassvētki un Jaunais gads ir laiks, kad cilvēki nereti papildina svinības ar dažādiem pirotehnikas izstrādājumiem, sarīkojot sev un tuviniekiem uguņošanu. Lai gan pirotehnikas izstrādājumi var būt krāšņi, taču, ja netiek ievēroti visi drošības noteikumi, tie var kļūt bīstami.

Tādēļ, lai novērstu ar pirotehnikas izstrādājumiem saistītus negadījumus, ir būtiski parūpēties par savu un klātesošo drošību, kā arī pirotehnikas izstrādājumi jālieto, ievērojot visus drošības noteikumus, un jābūt īpaši piesardzīgam.

Tāpat šogad jo īpaši policija aicina iedzīvotājus attiekties pret šo jautājumu ar sapratni un cieņu pret līdzcilvēkiem, respektējot to, ka Latvijā patvērumu ir raduši daudz kara bēgļu no Ukrainas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.