Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

“Syfud” investēs sešus miljonus eiro zivju pārstrādes rūpnīcas būvniecībā Liepājā

Zivju pārstrādes uzņēmums SIA “Syfud”, kas strādā ar zīmolu “Port Lite”, investēs sešus miljonus eiro jaunas zivju pārstrādes rūpnīcas būvniecībā Liepājā, aģentūru LETA informē uzņēmuma pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par zivju pārstrādes rūpnīcas izbūvi Liepājas ostas teritorijā “Syfud” ir noslēdzis sadarbības līgumu ar Lietuvas būvkompāniju “Kalvasta”.

Vienlaikus informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā liecina, ka “Kalvasta” piedāvātā līgumcena ir 6 009 000 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN). Projekts tiks līdzfinansēts ar Lauku atbalsta dienesta (LAD) pasākuma “Zvejas un akvakultūras produktu apstrāde” līdzekļiem.

“Syfud” īpašnieks Sigits Ambrazevičs informē, ka rūpnīcai jābūt gatavai 2023.gada vasarā un, pēc tās izbūves, līdzšinējie ražošanas apmēri palielināsies trīs reizes. Tāpat uzņēmums varēs paplašināt sortimentu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmumā skaidro, ka “Syfud” 2020.gadā iegādājās bijušās “Liepājas zivju konservu rūpnīcas” zemi, sākotnēji teritorijas labiekārtošanā un zivju pārstrādes ražotnes izbūvē investējot 10 miljonus eiro. Rūpnīcas kopējā teritorija pārsniedz sešus hektārus un līdz ar jaunās rūpnīcas izbūvi noslēgsies teritorijas labiekārtošanas pirmais posms. Pēc rūpnīcas izbūves, tiks sākts otrais posms, kas paredz tālāku teritorijas labiekārtošanu, kā arī ražošanas jaudas un efektivitātes kāpināšanu.

Trīs gadu investīciju plāns paredz teritorijas labiekārtošanā ieguldīt 35 miljonus eiro, norāda uzņēmumā.

“Syfud” pārstāvji atzīmē, ka 2021.gada beigās Liepājas ražotnē ar “Port Lite” zīmolu tika sākta zivju un krabju nūjiņu, kā arī citu zivju produktu ražošana, ko uzņēmums eksportē uz Ukrainu, Poliju, Saūda Arābiju un citām valstīm.

“Syfud” 2021.gadā strādāja ar 57 118 eiro apgrozījumu, taču cieta zaudējumus 998 894 apmērā, liecina “Firmas.lv” pieejamā informācija. “Uzņēmums reģistrēts 2020.gadā, un tā pamatkapitāls ir trīs miljoni eiro. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Lietuvas pilsonis Ambrazevičs, kuram pieder arī uzņēmums SIA “Syfud Salmon”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.