Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Tiesa ierosinājusi Kazdangas piena pārstrādes uzņēmumam “Elpa” tiesiskās aizsardzības procesa lietu

Kurzemes rajona tiesa ierosinājusi piena pārstrādes uzņēmumam SIA “Elpa” tiesiskās aizsardzības procesa lietu, liecina Maksātnespējas reģistra informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tiesiskās aizsardzības procesa lietu tiesa ierosinājusi ceturtdien, 2022.gada 19.maijā, vēsta LETA .

Tādējādi atbilstoši regulējumam uzņēmumam divu mēnešu laikā tiesā būs jāiesniedz ar kreditoriem apstiprinātais tiesiskās aizsardzības procesa plāns.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka “Elpa” uz nenoteiktu laiku pārtraukusi ražošanu un pašlaik nav zināms, vai kompānija spēs atjaunot darbību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kompānijas valdes priekšsēdētājs Gundars Sisenis iepriekš aģentūrai LETA skaidroja, ka darbību kompānijai nācās pārtraukt saistībā ar pieaugušajām cenām energoresursiem, izejvielām, kā arī palīgmateriāliem, piemēram, ražošanas līdzekļiem, kuru cena būtiski pieaugusi, kopš tos vairs nevar iegādāties no Baltkrievijas.

Pēc Valsts ieņēmumu dienesta (VID) datiem, 2022.gada 20.maijā kompānijai “Elpa” bija VID administrēto nodokļu parāds 126 739 eiro apmērā. Savukārt parāda summa, attiecībā uz kuru piemērots tiesiskās aizsardzības process, veidoja 129 286 eiro.

Kompānijas “Elpa” apgrozījums 2020.gadā bija 2,974 miljoni eiro, bet peļņa – 5873 eiro, liecina “Firmas.lv” informācija. Finanšu dati par 2021.gadu vēl nav publiskoti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kompānija “Elpa” reģistrēta 1993.gadā, un tās pamatkapitāls ir 85 910 eiro. Uzņēmums pieder Laimonim Balčum (18,18%), Sisenim (17,77%), Mārītei Stoļarovai (16,94%), Viesturam Grasmanim (16,12%), Mārai Rundei-Pīrsonei (12,4%), Ritvaram Rogam (10,33%), Tatjanai Brūverei (6,2%), Montai Alkšarei (1,65%) un Jānim Kalniņam (0,41%).

Foto – facebook.com/sieraklubs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.