Treneris: Šicu piektā vieta nav saprotama, jo lielu kļūdu braucienos nebija

Foto – Kamanas.lv

Latvijas kamaniņu sporta divnieku ekipāžas Andris Šics/Juris Šics piektā vieta Pekinas olimpiskajās spēlēs komandai pagaidām nav saprotama, jo starts bijis bez lielām kļūdām, teicis Šicu treneris Daniels Fogelis.

Kā informēja Latvijas Kamaniņu sporta federācija, Fogeļa vērtējumā, brāļu Šicu piektā vieta ir negaidīta, vēsta LETA.

“Mēs paši nesaprotam, kur rezultāts palika, jo gan fiziski, gan visādi citādi brāļi jutās labi. Starts arī bija labāks nekā tas bija treniņbraucienos, it īpaši, pirmajā braucienā. Likās, ka visam vajadzēja būt,” federācija citē trenera teikto.

Fogelis paudis, ka pirmais brauciens bijis labs, bez lielām kļūdām, arī otrais brauciens bijis labs, ja neskaita mazo kļūdu pēc 13.virāžas.

Viņš sacījis, ka kopā ar brāļiem analizēs sacensību ierakstus.

“Protams, ka mūsu mērķis bija tikai viens – zelta medaļa. Tāds viegls rūgtums iekšā sēž, bet ko darīt? Tāds ir sports!” uzsvēris Fogelis.

Viņš arī izteicis lielu prieku par jaunajiem kamaniņbraucējiem Mārtiņu Botu un Robertu Plūmi, kuri savās debijas olimpiskajās spēlēs izcīnīja augsto ceturto vietu, apsteidzot arī pieredzējušos brāļu Šicus.

Brāļiem Šiciem šīs ir jau piektās olimpiskās spēles. 2006.gadā Turīnā viņi finišēja septītajā vietā, pēc četriem gadiem Vankūverā bija otrie, Sočos – trešie gan divnieku, gan komandas stafetes sacensībās, pirms četriem gadiem Dienvidkorejā viņi abās šajās disciplīnās ierindojās sestajā vietā.

Jau vēstīts, ka Bots/Plūme trešdien kamaniņu sporta divnieku sacensībās Pekinas olimpiskajās spēlēs ierindojās ceturtajā vietā un Šics/Šics ir piektajā vietā, savukārt trešo olimpiskā čempiona titulu pēc kārtas izcīnīja Vācijas ekipāža Tobiass Vendls/Tobiasu Arlts.

Vendls/Arlts divu braucienu summā finišēja pēc vienas minūtes un 56,554 sekundēm. Otrajā vietā ir viņu tautieši, 2021./2022.gada pasaules kausa sezonas līderi Tonijs Egerts un Saša Benekens (+0,099) un trešie ir Austrijas duets Tomass Šteijs/Lorencs Kollers (+0,511).

Bots/Plūme divu braucienu summā līderiem atpalika 0,865 sekundes, savukārt brāļu Šicu ekipāža – 0,883 sekundes.