Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Trešdien Jūras ērgļu ligzdā Vecpils pagastā izdēta pirmā ola

Vecpils pagastā esošajā Jūras ērgļu ligzdā, kuras norises Latvijas Dabas fonds (LDF) translē videotiešraidē, trešdienas vēlā pēcpusdienā ir izdēta šosezon pirmā ola.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Salīdzinot ar pagājušo gadu, šogad tas ir noticis nedēļu agrāk. Šogad videotiešraidē ligzdas saimnieku Mildas un Volda pirmā sezonas pārošanās tika reģistrēta 17.janvārī, vēsta LETA.

Kā vēstīts, kopš 2017.gada marta šajā ligzdā uzturējās jūras ērgļu pāris, kam ligzdas vērotāji devuši vārdus Milda un Raimis. Tiešraidē no jūras ērgļu ligzdas 2021.gada sezona sākās ar skatītājus satraucošiem notikumiem – pazuda jūras ērgļu tēviņš Raimis. LDF tiešraides kameru projekta vadītājs Jānis Ķuze iepriekš prognozēja, ka mātīte Milda, kura perēja trīs olas, viena nevarēšot nodrošināt inkubāciju, līdz ar to sekmīga ligzdošana šajā ligzdā bija maz ticama. Neskatoties uz to, divi putnēni izšķīlās, taču pārtikas trūkuma dēļ gāja bojā.

Kopš 2021.gada aprīļa beigām ligzdā ar Mildu kopā uzturējās tēviņš, kuram skatītāji deva vārdu K kungs. 2022.gada 18.februārī K kungs kamerā bija redzams pēdējo reizi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2022.gada 20.februārī ligzdā parādījās tēviņš, kuram tika dots pagaidu vārds S kungs, kuram putnu vērotāji 16.martā deva vārdu Voldis.

Vecpils ligzda tiek vērota tiešraidē jau kopš 2015.gada. Ligzdā notiekošo iespējams komentēt “Dabasdati.lv” forumā latviešu valodā un “Looduskalender.ee” forumā angļu valodā.

Kā vēstīts, jūras ērgļu mītne Kurzemē, Dienvidkurzemes novadā ir pati populārākā LDF tiešraide. Tā atrodas vecas egles galotnē apmēram deviņstāvu mājas augstumā. Šī ligzda ir tiešraižu veterāne – vērojama jau kopš 2015.gada. Jūras ērglim Durbertai, kas izšķīlās 2015.gadā, pat veltīta Imanta Bunkša sarakstīta grāmata “Brīnumola”.

Foto – Dabasdati.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.