Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

“Trīs zvaigžņu balvu” par mūža ieguldījumu sportā saņems trenere Maija Ukstiņa

“Trīs zvaigžņu balvas” žūrija trešdien paziņoja, ka balvu par mūža ieguldījumu sportā saņems ilggadējā vieglatlētikas un pielāgotā sporta trenere Maija Ukstiņa, aģentūru LETA informēja Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ukstiņa ir dzimusi Jelgavā 1941.gada 27.maijā. Viņas darba pieredze sporta skolotājas un treneres amatā ilgst aptuveni pusgadsimtu. Treneres jeb fiziskās audzināšanas un sporta pasniedzējas darba gaitas sporta skolā viņa sāka jau 1973.gadā – tūlīt pēc studijām Latvijas Valsts fiziskās kultūras institūtā. Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas, kad tika nodibināts Jelgavas rehabilitācijas un pielāgotā sporta klubs “Cerība”, Ukstiņa piekrita nodarboties ar parasportistu trenēšanu. Parasportistus speciāliste sāka trenēt 1995.gadā.

Ar savu nenogurstošo enerģiju un zināšanām gan sportā, gan cilvēka fizioloģijā uz pasaules un Eiropas augstākajiem pjedestāliem viņa ir uzcēlusi augstu sasniegumu paravieglatlētus kā Edgars Bergs, Ingrīda Priede, Maija Emulova- irica, Aivars Sidorovs, Ivita Strode un Dmitrijs Silovs.

“Es saucu viņus par saviem bērniem. Kaut gan esmu augusi un mācījusies kopā ar saviem sportistiem,” par savu darbu un audzēkņiem saka Ukstiņa. “Nebija viegli pārorientēties no sporta cilvēkiem uz parasportu – bira asaras man, bira asaras maniem audzēkņiem… bija ļoti smagi un grūti, jo es zināju, ko man vajag sportā, bet viņi zināja, ka tas ir nesasniedzami, jo veselības problēma neļauj tādā apjomā gūt panākumus. Te nāk galvenais jautājums: vai cilvēkam pietiek gribasspēka, lai pārvarētu savas problēmas un kļūtu par patiešām vērā ņemamu sportistu?” vaicā Ukstiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vairāk nekā 20 gadus Ukstiņa ir trenere paralimpietim Edgaram Bergam, kurš no Riodeženeiro paralimpiskajām spēlēm Latvijai pārveda bronzas medaļu lodes grūšanā, bet no Pekinas un Atēnām – sudraba medaļas. Tokijas paralimpiskajās spēlēs Bergs ieguva piekto vietu, taču gadu gaitā guvis visa kaluma godalgas pasaules un Eiropas čempionātos.

“Par savu trenerīti varu pateikt īsi un konkrēti: katram sportistam novēlu tādu treneri kā Maija,” par Ukstiņu izsakās Bergs.

Pati trenere nevar iedomāties, ka viņai nebūtu iespējas būt stadionā. “Varbūt tas skan dīvaini, jo man jau ir astoņdesmit gadi, taču es vēl joprojām spētu no rīta līdz vakaram būt treniņos un darītu to nevis tāpēc, ka vajag, bet tāpēc, ka mīlu to, ko daru.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Žūrijas priekšsēdētāja vietnieks, LOK prezidents Žoržs Tikmers uzsver, ka Ukstiņa ir izcils piemērs sporta sabiedrībai un iedvesmojošs paraugs ikvienam. “Treneres mērķtiecība, ieguldītais darbs, sirsnība un iejūtība, tajā pašā laikā neatlaidīgums un konsekventa pieeja darbā rezultējās augstos sasniegumos parasportisti godam nes Latvijas vārdu pasaulē.”

“Trīs Zvaigžņu balva 2022” žūrijas komisijas sēdē tika apstiprināti arī balsojuma rezultāti deviņās nominācijās. Uzvarētājus nominācijās nosaka Tautas balsojums, kas veido 50% no gala rezultāta. Atlikušos 50% veido ekspertu – sportistu (25%) un sporta žurnālistu (25%) viedoklis.

Balsis ir apkopotas, un gala rezultāti ar deviņu nomināciju uzvarētājiem ir iesniegti un nonākuši vienīgi “Trīs Zvaigžņu balva 2022” žūrijas priekšsēdētāja vietnieka Tikmera pārraudzībā un glabāšanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā izvērtējot sporta nozares sasniegumus šajā gadā, svinīgajā “Trīs Zvaigžņu balvas 2022” pasniegšanas ceremonijā 2023.gada 14.janvārī plkst.20.40 televīzijas kanālā TV3 tiks pasniegtas balvas 14 nominācijās, no kurām divas ir jaunas nominācijas – “Gada ģimene sportā” un “Gada jaunatnes treneris/-e”, savukārt nominācija “Gada sporta žurnālists/fotogrāfs” ir atgriezusies nomināciju sarakstā, to nosaka Artūra Vaidera fonds, un tā tiks pasniegta jau piekto reizi. Tāpat nominācijas “Gada sporta skolotājs/-a” uzvarētāju nosaka Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).

Sporta sabiedrības sasniegumu godināšanas ceremoniju “Trīs Zvaigžņu balva 2022” organizē LOK ar Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.