Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Ukraiņu bēgļiem piedāvā vairāk nekā 4200 darba vietu

Foto – Pixabay

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) CV un vakanču portālā ukraiņu bēgļiem piedāvā vairāk nekā 4200 darba vietu, aģentūru LETA informēja aģentūrā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dati uz 13.martu liecina, ka darbu ukraiņu bēgļiem piedāvājuši 534 Latvijas darba devēji.

Visvairāk vakances ir tādās jomās kā ražošana un būvniecība, nekustamais īpašums, attiecīgi 1501 un 948 vakances. Vēl 332 vakances piedāvātas ēdināšanā un pārtikas rūpniecībā, 300 – pakalpojumu jomā, 240 – transporta un loģistikas jomā, 223 – lauksaimniecības un vides jomā, 147 – tūrisma un viesnīcu jomā, 138 – tirdzniecībā un mārketingā, 110 – veselības aprūpē un sociālajā aprūpē un 57 – enerģētikas un elektroenerģijas jomā.

Kā norādīja NVA, lai arī lielākā vakanču daļa ir vienkāršās profesijas, darba devēji aktīvi piedāvā darbu arī ārstiem, medicīnas māsām, lietojumprogrammu izstrādātājiem, programmētājiem, klientu apkalpošanas speciālistiem un citiem augstas kvalifikācijas darba meklētājiem no Ukrainas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Darba iespējas NVA CV un vakanču portālā Ukrainas bēgļi var meklēt arī patstāvīgi. Informācija portālā publicēta latviešu valodā, taču iespējama satura tulkošana ukraiņu valodā, izmantojot “Google” tulkošanas rīku.

Darba attiecības Latvijā Ukrainas kara bēgļi var uzsākt, ja ir saņemta ilgtermiņa vīza ar tiesībām uz nodarbinātību bez ierobežojumiem uz laiku līdz vienam gadam.

NVA atgādina, ka vakances Ukrainas bēgļiem darba devēji var pieteikt NVA, reģistrējot tās tiešsaistē NVA CV un vakanču portālā vai jebkurā no NVA filiālēm un klientu apkalpošanas centriem visā Latvijā. Ja darba devējs vēlas piedāvāt darba iespējas Ukrainas bēgļiem, reģistrējot vakanci NVA CV un vakanču portālā, laukā “Nodarbinātības veids” jānorāda, ka tas ir darba piedāvājums arī bēgļiem no Ukrainas, bet piesakot vakanci NVA klientu apkalpošanas vietā, par to ir jāinformē NVA darbinieks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat NVA vietnē ir izveidota sadaļa “Ukrainas bēgļu nodarbinātība” ar informāciju gan darba devējiem, kuri vēlas piedāvāt darba iespējas Ukrainas bēgļiem, gan Ukrainas bēgļiem, kuri vēlas atrast darbu Latvijā.

LETA jau vēstīja, ka 24.februārī Ukrainā iebruka Krievijas karaspēks, sākot apšaudīt ne tikai militāros, bet arī civilos objektus un izraisot bēgļu straumes.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.