Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Upēs turpinās ledus veidošanās; cik biezs ledus Latvijas ezeros?

Latvijas upēs turpinās mazūdens periods un veidojas ledus, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) apkopotā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ūdens līmenis lielākoties svārstās ar tendenci pazemināties, tomēr ledus sablīvējumu tuvumā ūdens līmenis krasi paaugstinās vai pazeminās. Daugavā augšpus ledus sablīvējumiem ūdens līmenis paaugstinājies vairākos posmos pat par 0,8-1,5 metriem, vēsta LETA.

Daugavā pie Piedrujas ledus sega ir ar lāsmeņiem, pie Daugavpils ir vaļums, bet pie Krāslavas, Vaikuļāniem, Jersikas un Jēkabpils gar krastiem veidojas piesalas, iet vižņi, sniega putra. Pie Pļaviņām upē ir ledus sega, bet pie Zeļķiem – ledus sega ar torosiem.

Daugavas baseina upēs pārsvarā izveidojusies ledus sega, nepilna ledus sega vai ledus sega ar lāsmeņiem, bet straujākos posmos gar krastiem ir piesalas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gaujas augštecē un lejtecē ir ledus sega, straujākos posmos gar krastiem ir piesalas un veidojas vižņi.

Tirzā pie Lejasciema ir nepilna ledstāve, bet Rūjā pie Vilnīšiem – ledus sega.

Gaujas baseina upju straujākos posmos, Salacā un tās baseina upju straujākos posmos veidojas piesalas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Burtnieku ezerā ledus sega ir jau 11 centimetrus bieza. Liepājas ezerā ledus sega ir ar lāsmeņiem, bet Rāznas ezerā – platas piesalas.

Mūsā ledus sega ir ar lāsmeņiem, Mēmelē – piesalas un veidojas vižņi.

Lielupē ir ledus sega, nepilna ledus sega vai ar lāsmeņiem, lejpus Mežotnes novērojumu stacijai izveidojies sablīvējums. Lielupes baseina upēs pārsvarā veidojas piesalas, Tērvetē pie Bramberģes izveidojusies nepilna ledstāve.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā informē LVĢMC, sala ietekmē ledus turpina veidoties arī Latvijas rietumu daļas upēs. Ventas vidustecē un citās upēs gar krastiem nostiprinās piesalas, vairāku upju posmi joprojām ir brīvi no ledus.

Tuvākajās dienās turpināsies noteces samazināšanās upēs, ūdens līmenis svārstīsies vai pazemināsies. Ledus veidošanās laikā upēs turpināsies straujākas ūdens līmeņa svārstības. Snigšanas laikā upēs no ledus brīvajos posmos būs sniega putra.

LVĢMC brīdina, ka ledus lielākoties pagaidām vēl ir plāns, tā biezums ir nevienmērīgs, un atrasties uz ledus ir bīstami.

Foto – Uldis Dobelis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.