Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Uz Liepājas koncertzāles skatuves atgriezīsies opera ģimenēm “Muš(-ūž)īgais lidojums”

Sestdien, 9. decembrī, pulksten 12 ģimenes aicinātas Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” piedzīvot “Muš(-ūž)īgo lidojumu” jeb muzikālu stāstu par Mušu, kura vēlas atrast mūžību. Uzveduma pamatā ir dramaturģes Rasas Bugavičutes-Pēces librets un komponista Jēkaba Nīmaņa sacerēta mūzika ar lipīgām dziesmām un meldiņiem, kurus atskaņos un izdziedās operas solisti, dziedātāji, kā arī vairāk nekā 120 topošie mūzikas un mākslas profesionāļi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iestudējums tapis un savu pirmizrādi piedzīvojis aizvadītajā gadā Liepājas operas simtgades svinību ietvaros. Tas stāsta par Liepājā dzīvojošu Mušu, kura uzzina, ka mušas vidējais dzīves ilgums ir vien 28 dienas. No tām atlikušas tikai piecas, tādēļ viņa izlemj darīt visu, lai kļūtu mūžīga. Sekodama savam sapnim un kuldamās cauri negaidītiem piedzīvojumiem, Muša sastop Varžu pāri, Runci, Tramvaju, Kontrolieri un sirsnīgo Puiku, meklēto atrodot tur, kur nekad nebija to gaidījusi, – saulē, jūrā, mūzikā, draudzībā un “Lielajā dzintarā”. Šo stāstu Māras Ķimeles režijā, Reiņa Suhanova un Līgas Zepas scenogrāfijā izspēlēs un izdziedās Latvijas Nacionālās operas solisti Laura Grecka (Muša), Rihards Millers (Runcis) un Marlēna Keine (Vardes kundze un Kontroliere), aktieris operdziedātājs Juris Jope (Vardes kungs un Tramvajs) un Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) audzēknis Mārtiņš Kalniņš (Puika), portālu “ReKurZeme” informē SIA “Lielais Dzintars” sabiedrisko attiecību speciāliste Anita Lazdeniece-Grīnberga.

Sapņainu un dinamisku uzveduma muzikālo “mugurkaulu” veidos kupls skaits Liepājas talantīgo jauniešu diriģenta Kaspara Ādamsona vadībā. LMMDV audzēkņi spēlēs reti redzētajā orķestra bedrē, kā koristi dziedās uz skatuves kopā ar solistiem, uzstāsies kā zvanu, ģitāristu un sitaminstrumentu ansambļi, bigbends, flautas, klavieru un vijoles trio. Septiņu mākslas skolas audzēkņu rokās balti papīra ruļļi pārvērtīsies par tērpiem, priekšmetiem un ainavām.

Pirms uzveduma pulksten 11 koncertzāles otrajā stāvā bērniem un vecākiem būs iespēja gūt papildu prieku nelielās darbnīcās. Bērni varēs izkrāsot dažādus, uzvedumam speciāli tapušus mušu dizainus, vai uzzīmēt pašiem savus. Darbi pēcāk tiks izvietoti koncertzāles publiskajā zonā.

Publicitātes foto

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.