Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Uzsāk ūdens termināla būvniecību Liepājas ostas teritorijā

Publicitātes foto

SIA EIPU uzsācis dzeramā ūdens termināla būvniecību nekustamajā īpašumā Oskara Kalpaka ielā 117, Liepājā. Saskaņā ar pilsētas un Liepājas SEZ attīstības plāniem tā ir attīstības teritorija, kurā top pilnīgi jauns, videi un cilvēkiem draudzīgs termināls, kurš plāno eksportēt dzeramo ūdeni. Termināls neradīs nekāda veida piesārņojumu, bet mikrorajona iedzīvotāji iegūs jaunu, sakārtotu ceļu, lai varētu piekļūt pludmalei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Teritorija O.Kalpaka ielā jau iepriekš bijusi iznomāta gan multifunkcionāla termināla būvniecībai, gan konteinertermināla būvniecībai. Diemžēl iepriekšējie projekti nav īstenojušies. Ņemot vērā 15. vidusskolas un dzīvojamo māju tuvumu, ūdens termināls ir labākais attīstības projekta risinājums, jo pilnībā ir videi draudzīgs un neradīs ne smakas, ne trokšņus, ne putekļus. Vienlaikus uzņēmējs izbūvēs teritorijas ziemeļu daļā sakārtotu ceļu līdz jūrai un pludmalei, kas ir iecienīta iedzīvotāju pastaigas vieta, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes Sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.

SIA EIPU vēl 2020. gadā noslēdza zemes nomas rezervēšanas līgumu uz nekustamo īpašumu Oskara Kalpaka ielā 117, Liepājā un rūpīgi veica izpēti, izstrādāja būvniecības projektu un veicot visus nepieciešamos saskaņojumus. Šā gada 10. janvārī Liepājas SEZ valde nolēma slēgt ilgtermiņa līgumu par apbūves tiesības piešķiršanu uz šo zemesgabalu, lai uzņēmējs varētu īstenot projektu “Ūdens uzpildes terminālis” un veikt tā būvniecību, apsaimniekošanu un komercdarbību.

Atbilstoši saņemtajām būvatļaujām, šā gada 14. martā tika uzsākta teritorijas atkrūmošana, bet nedēļu vēlāk uzsākti būvniecības darbi. Plānots, ka termināls darbu varētu uzsākt 2023. gadā, nodrošinot 10 jaunas, modernas darbavietas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.