Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Vāc parakstus par atkarību izraisošas vielas statusa noteikšanu cukuram

Foto – Pixabay

Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” sākta parakstu vākšana par atkarību izraisošas vielas statusa noteikšanu cukuram.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iniciatīvas iesniedzēji biedrība “Veselīga Latvija” uzskata, ka, lai nozīmīgi uzlabotu Latvijas iedzīvotāju veselības stāvokli ilgtermiņā, cita starpā ir būtiski jāsamazina cukura patēriņš uzturā, vēsta LETA.

Kustība “Veselīga Latvija” aicina iesaistīties ikvienu iedzīvotāju, lai cukura patēriņš Latvijā tiktu samazināts un lai varētu tikt sperti nozīmīgi soļi sabiedrības veselības veicināšanā. Biedrība uzskata, ka jau daudzus gadus ārsti un uztura speciālisti akcentē cukuru kā riska faktoru dažādu hronisku slimību attīstībā. Šīs slimības samazina arī Latvijas iedzīvotāju aktīvās dzīves gadus un vairo agrīnu mirstību no hroniskām slimībām.

Daudzu pētījumu dati liecina, ka cukuram un tā aizvietotājiem ir arī ievērojama loma kvalitatīvas dzīvildzes samazināšanā un dzīves laikā iegūto slimību skaita pieaugumā, uzsvērts iniciatīvā. Cukura patēriņa ietekmi lielā mērā saista tostarp arī ar garīgās veselības sarežģījumiem. Pēdējā desmitgadē veiktie pētījumi liecina, ka cukurs un tā aizvietotāji ir kvalificējami kā atkarību raisoši.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.