Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Vācijā lielākajā transporta nozares izstādē InnoTrans arī jaunais Liepājas tramvaja vagons

Foto – KONČAR Group

Lielākajā transporta un dzelzceļa nozares izstādē “InnoTrans2022”, kas šogad no 20. līdz 23. septembrim norisinās Berlīnē, Vācijā, izstādīts arī “Liepājas tramvaja” jaunais zemās grīdas vagons, kas pēc īpaša pašvaldības pasūtījuma tiek izgatavots Horvātijas rūpnīcā “Končar”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“InnoTrans” tiek uzskatīta par Eiropā nozīmīgāko transporta un dzelzceļa nozarei veltītajām izstādēm un šogad tajā piedalās arī horvātu vagonbūves uzņēmums “Končar”, kas apmeklētājiem izrāda vienu no Liepājas jaunajiem zemās grīdas tramvaja vagoniem. Šis pēc skaita ir jau 13. jaunais tramvajs, kas izgatavots pēc īpaša Liepājas pašvaldības pasūtījuma – 12 jau kursē Liepājas ielās, šis tramvajs uzreiz pēc izstādes tiks nogādāts Liepājā, savukārt pēdējo no kopskaitā 14 pasūtītajiem jaunajiem vagoniem paredzēts piegādāt līdz šī gada beigām, portālu “ReKurZeme” informē SIA “Liepājas tramvajs” sabiedrisko attiecību vadītājs Andrejs Rjabcevs.

“Liepājai izgatavotie tramvaja vagoni iekļauj visus “Končar” risinājumus svarīgākajām apakšsistēmām, tādām kā galvenais elektromotors, papildu barošanas bloks, mikroprocesoru vadības un sakaru tehnoloģijas, virsbūve, ratiņi un citi. Tas ir aprīkots ar regulējamu hidropneimatisko piekares sistēmu, kas ļauj regulēt grīdas augstumu atkarībā no tramvaja sliedēm. Transportlīdzeklim ir gaisa kondicionēšanas sistēma, videonovērošanas sistēma un pasažieru apziņošanas sistēma. Tas ir pilnībā zemās grīdas tramvajs, bez pakāpieniem pie ieejas un ar vienlīmeņa grīdu visā vagona garumā,” preses paziņojumā ar jaunajiem vagoniem lepojas “Končar – Electric Vehicles Inc.” padomes prezidents Josips Niničs.

Kā jau vēstīts, jaunie zemās grīdas tramvaji speciāli pēc Liepājas pasūtījuma tiek ražoti Horvātijas rūpnīcā “Končar Electric Vehicles Inc”. Viena tramvaja vagona garums ir 20,7 metri, augstums 3,4 metri (bez pantogrāfa) un svars 28 tonnas. Maksimālo ātrumu tramvajs var attīstīt līdz 70 km/h, taču drošības nolūkos pilsētvidē tas ir ieprogrammēts tā, lai ātrums nepārsniegtu atļauto braukšanas ātrumu 50 km/h.

InnoTrans izstāde tradicionāli notiek reizi divos gados un pulcē vadošos nozares speciālistus, industrijas līderus, nacionālo dzelzceļa kompāniju pārstāvjus un citus interesentus. Tajā vienkopus apskatāmi mūsdienu inovatīvākie nozares sasniegumi. Izstāde izvietojusies 41 hallē, un ir sadalīta piecos izstāžu segmentos: dzelzceļa tehnoloģijas, dzelzceļa infrastruktūra, sabiedriskais transports, iekštelpas un tuneļu būvniecība. Šogad šī jau ir trīspadsmitā reize, kad notiek izstāde.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.