Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Vai lielāki ienākumi ir vienīgā izeja finanšu grūtībās

Lielākas vai mazākas finanšu grūtības var skart katru no mums, un rūpīgi plānot savas naudas apriti ir pamats visam, lai spētu veiksmīgi turēt savu budžetu grožos. Vairums iedzīvotāju savus ienākumus var raksturot kā stabilus un regulārus. Tas nozīmē, ka ir algots darbs ar ikmēneša ienākumiem. SKDS aptauju dati liecina, ka 70% iedzīvotāju ir nemainīgi ikmēneša ienākumi, tādējādi šiem cilvēkiem plānot savu budžetu jāvadās pēc konstanta skaitļa. Pārējiem, turpat 30% respondentu, kam naudas daudzums ir mainīgs, ir jāspēj prognozēt un pielāgoties konkrētajai mēneša situācijai.

Sortter kredītus salīdzināšanas uzņēmuma pārstāvji apgalvo, ka katram no mums ir iespēja ietekmēt savus izdevumus. Lai prasmīgi pārvaldītu naudas resursus ir svarīgi saprast, ka dažkārt bez papildu līdzekļiem nav iespējams tikt galā ar dzīves situāciju vai uzlabot sava darba produktivitāti. Ja dzīvē nākas domāt par aizdevumu, noteikti ir svarīgi uzturēt savu maksātspēju un kredītvēsturi labā līmenī.

Finanšu aprites paradumu vērtība

Taupīt naudu ir konstanta, ilgtermiņa naudas līdzekļu uzkrāšana. Ir jāizveido sistemātiska pieeja savu naudas resursu optimizācijai. Piemēram, ir jānošķir līdzekļi visiem izdevumiem, jādefinē pastāvīgie no mainīgajiem – gan ienākumi, gan izdevumi. Var izveidot speciālus rīkus savā bankā, kas pārskaita atlikumu no pirkumiem uz krājkontu vai katru dienu nolikt sīknaudu malā, ko esam tērējuši dienas gaitā. Var iegādāties mēnešbiļetes un abonomentus pakalpojumiem. Vienvārdsakot, ir jāapzinas un jāveic nepieciešamās darbības, lai uzlabotu savus ikdienas paradumus, kas ilgtermiņā var palīdzēt ietaupīt līdzekļus, kurus līdz šim esam neapzināt lieki tērējuši.

Ieguldi sevī

Uzlabot savu finanšu stāvokli nenozīmē vien taupīt, ir jāveic darbības, kas nes ienākumus ilgtermiņā. Ieguldīšana ir nozīmīga savu resursu pārvaldīšanas daļa. Ieguldīšana sevī atmaksājas uz mūžu. Tā var būt papildu izglītība un kursi, kā arī jaunu prasmju apgūšana. Sevišķi mūsdienās dažu nozaru attīstība ir tik ļoti ātra, ka ir noteikti vērts apgūt prasmes, kas noderēs tuvākajā nākotnē. Ieguldīt var arī tehnikā, ko var izmantot kāda pakaplojuma sniegšanā vai nomāt citiem. Bet jāatceras, ka ne vienmēr ir vērts sekot tam, kas pašlaik ir “karsts”. Kā “treknajos gados” ar nekustamo īpašuma burbuli vai, piemēram, kriptovalūta pirms dažiem gadiem. Profesionāļi iesaka meklēt iespējas savā darbības jomā, kartīgi izglītoties par tendencēm un prast lūgt padomu nozares speciālistiem. Arī banku darbinieki var palīdzēt pieņemt lēmumu, ja ir vēlme, piemēram, ņemt patēriņa kredītu, lai segtu kursu izmaksas vai iegādātos kādu preci, kas var sekmēt tālāko attīstību un spēt ilgtermiņā pelnīt vairāk.

Patērē prātīgi un ieguldi gudri

Svarīgi ir saprast, ka nekas nenotiek uzreiz un jāspēj saredzēt nākotnes perspektīvas. Tāpat, vēršoties pie aizdevēja, ir jānoskaidro sev pieejamie līdzekļi. Pēc kredītreitinga un mēneša ienākumiem finanšu aizdevēji individuāli pielāgos katram kredītņēmējam summu, ko tā spēs aizdot. Aizdevuma pieprasītājs nedrīkst pārsniegt 40% slieksni no saviem ienākumiem, un kopā ar aizdevēju ir jāizvērtē, kuri finanšu rīki būs klientam vispiemērotākie.

Salīdzini un izglītojies vienuviet

Salīdzināt Latvijā pieejamos kredītus un ne tikai var vienuviet Sortter platformā. Sortter ir vietne, kurā var sevi izglītot ar finansēm saistītos jautājumos, kā arī izmantot banku un nebanku kredītu piedāvājumu salīdzināšanas rīku, kas ļauj iegūt uzskatāmu kopsavilkumu par aktuālajiem pakalpojumiem šajā nozarē. Šo vietni var izmantot neierobežoti un bez saistībām, kā arī bloga sadaļā uzzināt vērtīgus padomus, ko izmantot ikdienā un savu finanšu resursu pilnveidošanā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.