Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Vaiņodē dzērumā un bez tiesībām bēg no policijas

Trešdien ap pulksten 11.30 Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas amatpersonas, patrulējot Vaiņodē, Sanatorijas ielā pamanīja transportlīdzekli “Volkswagen”, kurš tika vadīts nepārliecinoši, tāpēc tika pieņemts lēmums to apturēt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Likumsargi, ieslēdzot bākugunis un speciālo skaņas signālu, deva rīkojumu transportlīdzekļa vadītajam apturēt transportlīdzekli, taču transportlīdzekļa vadītājs nereaģēja un uzsāka bēgšanu. Arī uz atkārtotiem rīkojumiem vadītājs nereaģēja, līdz transportlīdzeklis tika apturēts pie ēkas Teātra ielā. Valsts policijas amatpersonas pēc transportlīdzekļa apturēšanas pārbaudīja transportlīdzekļa vadītāja personas datus un konstatēja, ka vīrietim nav iegūtas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības. Veicot alkohola koncentrāciju vadītāja izelpā, tika konstatēts, ka viņš atrodas 1,79 promiļu reibumā, portālu “ReKurZeme” informē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Valsts policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprocess par transportlīdzekļa vadīšanu, atrodoties alkoholisko dzērienu ietekmē un bez tiesībām un administratīvā pārkāpuma process par bēgšanu.

Saskaņā ar Krimināllikumu, par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību (transportlīdzekļa vadīšanas tiesības noteiktā kārtībā nav iegūtas vai ir atņemtas) un ja vadītājs atrodas alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt par nepakļaušanos personas, kura ir pilnvarota pārbaudīt transportlīdzekļa vadītāja dokumentus, atkārtotai vai vairākkārtējai prasībai apturēt transportlīdzekli (par bēgšanu), piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 1200 līdz 2000 eiro un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.

Valsts policija atgādina, ka transportlīdzekļa vadīšana alkohola reibumā nav pieļaujama un tā apdraud gan paša, gan apkārtējo veselību un dzīvību.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.