Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Vairāk nekā 160 liepājnieki ievēlēti 19 pašvaldību komisijās

Vairāk nekā 160 liepājnieki no dažādām nozarēm un nevalstiskajām organizācijām pārstāvēs liepājniekus pilsētas pašvaldības 19 komisijās, ceturtdien lēma Liepājas dome.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai veicinātu plašāku iedzīvotāju pārstāvniecību un ietekmi domes lēmumos, izveidotas un apstiprinātas komisijas dažādu nozaru jautājumu turpmākai izskatīšanai un lemšanai.

Katra komisija savas kompetences robežās izskata dažādus jautājumus, iesniegumus un idejas, pieņem konkrētus lēmumus vai sagatavo lēmumprojektus attiecīgajām komitejām un Liepājas domei, kā arī sniedz priekšlikumus deputātiem.

“Lai padarītu Liepājas domes lēmumu pieņemšanas procesu un rezultātu vēl kvalitatīvāku, apzināti un mērķtiecīgi iesaistītām komisijās pēc iespējas plašāku pašu liepājnieku pārstāvniecību,” komentēja domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš (Liepājas partija).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš uzskata, ka ir tikai cilvēcīgi un pašsaprotami, ka 15 domes deputāti nevar pārzināt pilnībā visas pilsētas iedzīvotāju vajadzības, tādēļ lemjot par visdaudzveidīgākajiem pilsētas attīstības jautājumiem ir svarīgi zināt, ka esošie jautājumi patiešām ir nozīmīgi pašiem liepājniekiem un tas būs komisijas locekļu darbs – kļūt par starpniekiem Liepājas iedzīvotājiem un domes deputātiem.

“Spēcīgas komisijas ir viens no papildu veidiem komunikācijai ar iedzīvotājiem – lai līdz deputātiem balsošanā komitejās un domes sēdē nonāktu sabiedrībai svarīgi risināmas iniciatīvas, problēmjautājumi un projekti, kas būtiski uzlabotu kopējo Liepājas domes un pašu liepājnieku sadarbību,” skaidroja politiķis.

Domes pastāvīgās Finanšu komitejas pārraudzībā izveidotas un apstiprinātas sešas komisijas, Pilsētas attīstības komitejas pārraudzībā astoņas komisijas, Sociālo lietu, veselības un sabiedriskās kārtības komitejas pārraudzībā četras komisijas, bet Izglītības, kultūras un sporta komitejas pārraudzībā apstiprināta viena komisija. Domē skaidroja, ka ceturtdien izvirzīta un apstiprināta daļa no visām plānotajām komisijām, nākamajās domes sēdēs plānots apstiprināt vēl citas komisijas.

Komisijās atbilstoši savai kompetencei darbosies vairāki Liepājas ģimenes ārsti un veselības nozares speciālisti, izglītības, sporta, kultūras un vides jomas eksperti, sociālie darbinieki, loģistikas un transporta nozares cilvēki, nevalstisko organizāciju un dažādu biedrību pārstāvji, juristi un sabiedriskie darbinieki.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.