Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Vakcinēšanās pret Covid-19 temps Latvijā atgriezies pirmssvētku līmenī

Pagājušajā nedēļā vakcinēšanās pret Covid-19 temps Latvijā bijis augstāks nekā Ziemassvētku un Jaungada brīvdienu nedēļās, sasniedzot novembra beigu un decembra sākuma līmeni, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā pagājušajā nedēļā pret Covid-19 vakcinējušies ap 66 000 cilvēku jeb ap 9500 cilvēki dienā. Šāds vakcinēšanās temps ir līdzīgs tam, kāds bija vērojams novembra izskaņā un decembra sākumā, bet sliktāks nekā oktobra beigās un novembra sākumā, kad vidēji dienā vakcinēja ap 12 000 līdz 12 700 cilvēkus. Savukārt svētku nedēļu laikā vakcinācijas temps bija nokrities līdz aptuveni 6500 potēm dienā, vēsta LETA.

Vakcinācijas tempu pagājušajā nedēļā joprojām uzturēja balstvakcinācija – no vakcinācijas kopējā apjoma ap 52 500 bija “trešās potes”, ap 8500 cilvēki pabeidza vakcinācijas procesu un tikai ap 5000 cilvēku saņēma pirmās potes.

Svētdien potes pret Covid-19 saņēmušas vismaz 1165 personas, tostarp pirmo poti – tikai 66 cilvēki, bet vakcinēšanas procesu pabeidza 108 cilvēki, tostarp 26 cilvēki sapotēti ar “Johnson&Johnson” vakcīnu, kuras gadījumā vakcinācijas sertifikātu izsniedz jau pēc vienas devas iepotēšanas, liecina NVD dati. Pēc potēšanās ar “Johnson&Johnson” vakcīnu ātrāk ir jāveic revakcinācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt balstvakcīnu imunitātes nostiprināšanai saņēma 991 cilvēks. Visi minētie dati gan vēl var mainīties, jo daudzas vakcinācijas iestādes datus par vakcinētajiem sistēmās ievada ar vairāku dienu nobīdi. Vakcināciju vakar veikušas deviņas iestādes, bet visvairāk sapotēja “Veselības centrs 4”.

Līdz šim kopumā vakcīnas pret Covid-19 pirmo devu Latvijā saņēmuši ap 1,038 miljoni cilvēku jeb ap 55,16% no visiem valsts iedzīvotājiem. No tiem otro devu saņēmuši ap 988 000 iedzīvotāju, bet vēl ap 283 000 cilvēku ir saņēmuši “Johnson&Johnson” potes, kam atbilstoši valstī spēkā esošajam regulējumam nepieciešama tikai viena deva, līdz ar to vakcinācijas procesu pabeigušo kopskaits sasniedzis 1,271 miljonu jeb 67,5% no visiem valsts iedzīvotājiem.

Rēķinot pirmās potes un “Johnson&Johnson” vakcīnas saņēmēju kopskaitu, tas šajās dienās sasniedzis aptuveni 1,32 miljonus cilvēku. Savukārt revakcināciju līdz šim Latvijā veikuši ap 313 000 cilvēku jeb 16,6% iedzīvotāju. Atbilstoši medicīnas speciālistu ieteikumiem, “trešo vakcīnas devu” sākotnēji sāka potēt cilvēkiem ar ļoti novājinātu imunitāti, vecāka gada gājuma cilvēkiem un medicīnas darbiniekiem, kas strādā ciešā kontaktā ar Covid-19 pacientiem, bet pašlaik iespēja potēties ir visiem pilngadīgajiem.

Latvijā ir pieejamas četras lietošanai Eiropas Savienībā apstiprinātās vakcīnas pret Covid-19 – “Pfizer”/”BioNTech”, “Moderna”, “AstraZeneca” un “Johnson&Johnson”, taču “AstraZeneca” vakcīnu zemā pieprasījuma dēļ Latvijā faktiski vairs nelieto, un arī “Johnson&Johnson” vakcīnu izmantošana arvien samazinās, jo eksperti atzīmējuši tās salīdzinoši mazāko efektivitāti. 2020.gada decembrī kā pirmos Latvijā pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, bet masveidīgāka iedzīvotāju vakcinēšana sākās 2021.gada marta izskaņā. Latvijā vakcīnas pret Covid-19 iedzīvotājiem ir pieejamas no piecu gadu vecuma.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.