Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Vakcinēšanās pret Covid-19 tempu Latvijā uztur balstvakcinācija

Pagājušajā nedēļā vakcinēšanās pret Covid-19 temps Latvijā bijis līdzīgs kā iepriekšējās divās nedēļās, taču lēnāks nekā oktobra beigās un novembra sākumā, turklāt vakcinēšanās aktivitāti uzturējusi balstvakcinācija, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā pagājušajā nedēļā pret Covid-19 vakcinējušies ap 66 000 cilvēku jeb ap 9500 cilvēki dienā. Šāds vakcinēšanās temps ir līdzīgs tam, kāds bija vērojams pēdējās divās novembra nedēļās, bet sliktāks nekā oktobra beigās un novembra sākumā, kad vidēji dienā vakcinēja ap 12 000 līdz 12 700 cilvēkus, vēsta LETA.

Vakcinācijas tempu pagājušajā nedēļā ir uzturējusi balstvakcinācija – no vakcinācijas kopējā apjoma ap 41 000 bija “trešās potes”, ap 19 000 cilvēku pabeidza vakcinācijas procesu un tikai ap 6000 cilvēku saņēma pirmās potes.

Svētdien potes pret Covid-19 saņēmušas vismaz 1264 personas, tostarp pirmo poti – 104 cilvēki, bet vakcinēšanas procesu pabeidza 381 cilvēks, tostarp 68 cilvēki sapotēti ar “Johnson&Johnson” vakcīnu, kam nepieciešama tikai viena deva, liecina NVD dati. Imunizācijas valsts padome arī pēc potēšanās ar “Johnson&Johnson” vakcīnu iesaka saņemt otru poti no “Pfizer” vai “Moderna”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt “trešo” poti jeb balstvakcīnu imunitātes nostiprināšanai saņēma 779 cilvēki. Visi minētie dati gan vēl var mainīties, jo daudzas vakcinācijas iestādes datus par vakcinētajiem sistēmās ievada ar vairāku dienu nobīdi. Vakcināciju vakar veikušas 11 iestādes, bet visvairāk sapotēja “Veselības centrs 4”.

Līdz šim kopumā vakcīnas pret Covid-19 pirmo devu Latvijā saņēmuši ap 1,02 miljoni cilvēku jeb ap 54,1% no visiem valsts iedzīvotājiem. No tiem otro devu saņēmuši ap 953 000 iedzīvotāju, bet vēl ap 275 000 cilvēku ir saņēmuši “Johnson&Johnson” potes, kam atbilstoši valstī spēkā esošajam regulējumam nepieciešama tikai viena deva, līdz ar to vakcinācijas procesu pabeigušo kopskaits sasniedzis 1,23 miljonus jeb 65,2% no visiem valsts iedzīvotājiem.

Rēķinot pirmās potes un “Johnson&Johnson” vakcīnas saņēmēju kopskaitu, tas šajās dienās sasniedzis aptuveni 1,29 miljonus cilvēku. Savukārt ar “trešo devu” līdz šim Latvijā vakcinēti ap 142 000 cilvēku jeb 7,5% iedzīvotāju. Atbilstoši medicīnas speciālistu ieteikumiem, “trešo vakcīnas devu” sākotnēji sāka potēt cilvēkiem ar ļoti novājinātu imunitāti, vecāka gada gājuma cilvēkiem un medicīnas darbiniekiem, kas strādā ciešā kontaktā ar Covid-19 pacientiem, bet pašlaik iespēja potēties ir faktiski visiem interesentiem.

Lietošanai Eiropas Savienībā pašlaik ir apstiprinātas četras vakcīnas pret Covid-19 – “Pfizer”/”BioNTech”, “Moderna”, “AstraZeneca” un “Johnson&Johnson” jeb “Janssen”, taču “AstraZeneca” vakcīnu zemā pieprasījuma dēļ Latvijā faktiski vairs nelieto. 2020.gada decembrī kā pirmos Latvijā pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, bet masveidīgāka iedzīvotāju vakcinēšana sākās 2021.gada marta izskaņā. Latvijā vakcīnas pret Covid-19 iedzīvotājiem ir pieejamas no 12 gadu vecuma, bet drīzumā potēt plānots sākt arī mazākus bērnus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.