Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Valsts drošības dienests Liepājā sarīko pretterorisma mācības

Ilustratīvs attēls. Foto – VDD

Valsts drošības dienests (VDD) šodien Liepājā rīkoja pretterorisma mācības “Liedags 2022”, kuru laikā operatīvie dienesti un citas pretterorisma pasākumos iesaistītās institūcijas pārbaudīja un stiprināja savu gatavību reaģēt teroristiska uzbrukuma gadījumā, aģentūru LETA informēja VDD.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VDD uzsver, ka pēdējos gados īpašu uzmanību pievērš operatīvo dienestu reģionālo struktūrvienību reaģēšanas un sadarbības spēju pilnveidošanai teroristiska apdraudējuma gadījumā, tāpēc šoreiz par mācību norises vietu izraudzīta Liepāja.

Ņemot vērā terorisma draudu tendences Eiropā, mācību scenārijs paredzēja izspēlēt situāciju, ka teroristu uzbrukums noticis cilvēku masveida pulcēšanās vietā – publiska pasākuma laikā stadionā “Daugava” pasākuma apmeklētājiem it kā uzbrukts ar aukstajiem ieročiem, kā arī apmeklētāju pūli it kā taranējis transportlīdzeklis. Atbilstoši mācību scenārijam uzbrukumu rezultātā bijuši gan bojāgājušie, gan cietušie ar dažādas smaguma pakāpes traumām. Cietušo lomās iejutās Valsts policijas koledžas kadeti.

Ierodoties notikuma vietā, atbildīgo dienestu pārstāvji imitēja glābšanas darbus, neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu, uzbrucēju aizturēšanu un apdraudējuma novēršanu, kā arī seku likvidācijas pasākumus un izmeklēšanas darbības. Iesaistītās institūcijas visas darbības veikušas atbilstoši VDD izstrādātajam un pērn Ministru kabinetā apstiprinātajam pretterorisma plānam “Pūlis”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mācībās piedalījās vairāk nekā 300 pārstāvji no pretterorisma pasākumos iesaistītajām institūcijām: VDD, Valsts policijas, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Ģenerālprokuratūras, Liepājas pašvaldības policijas, Valsts robežsardzes un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem.

VDD ir Latvijas pretterorisma sistēmas vadošā iestāde, kas koordinē valsts un pašvaldību institūciju, kā arī citu juridisko personu darbības pretterorisma jomā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.