Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Valsts kontrole konstatējusi pārkāpumus Pāvilostas ostas pārvaldē

Pēc Valsts kontroles (VK) veiktās revīzijas Latvijas mazajās ostās atklāti daudzi pārkāpumi, un līderpozīcijās ir Pāvilostas osta, kuras saimnieciskajā darbībā neizdarības vai nepilnības konstatētas gandrīz visos 16 kritērijos, pēc kuriem revīzija veikta, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums “Dienas ziņas”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VK secinājusi, ka Pāvilostas ostas darbībā ir nesaimnieciska rīcība, interešu konflikti, bet noslēgtajos zemes nomas līgumos valda haoss, jo ir līgumi, kur nomas maksa noteikta uz gadu, un ir tādi, kur noteikta maksa par kvadrātmetru, vēsta LETA.

Pāvilostas ostas pārvaldnieks Ronalds Griškēvičs atzīmē, ka līgumi noslēgti vēl pirms viņš sāka pildīt šos amata pienākumus, un patlaban neko mainīt nav iespējams. Viņš vērsa uzmanību uz to, ka līgumi ir 20 gadus seni un lielākā daļa no tiem noslēgti 2003., 2004.gadā, kad valde bija cita.

“Līgumi noslēgti uz ilgu laika posmu un tie joprojām ir spēkā. Es varu ievērot esošos līgumu nosacījumus un atbilstoši tiem iekasēt naudu,” sacīja Griškēvičs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā vēl viens pārkāpums atzinumā minēta nesaimnieciska rīcība ar aktīviem. Kopumā Pāvilostas ostas rīcībā ir aktīvi 2,6 miljonu eiro vērtībā, tostarp arī par Eiropas fondu naudu iegādāts ceļamkrāns, kas nodots bezatlīdzības lietošanā uzņēmumam.

Pāvilostas ostas pārvaldnieks skaidroja, ka ostai nav ne kompetences, nedz arī līdzekļu operēt ar šo tehniku. Osta nevar atļauties īrēt mehāniķi, veikt apkopes. Viņa ieskatā, tie ir ieguvumi, nevis mīnusi, jo ir atrasts uzņēmējs, kurš ir ar mieru šīs funkcijas īstenot.

VK arī ostas pārvaldnieka darbā saskata interešu konfliktu, jo viņš savulaik slēdzis līgumus ar ostas iepriekšējās valdes locekļiem piederošiem uzņēmumiem. Viens līgums bija par teritorijas labiekārtošanu 51 000 eiro apmērā. Interešu konfliktu vērtēs Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VK arī secināja, ka ostā jau piecus gadus neesot veikta finanšu plānošana, kā arī ir neskaidri kritēriji, kā iekasēt piestātņu nomas maksu no jahtām. Ostas pārvaldnieks skaidroja, ka finanšu plānošana šogad sākta pirmo reizi, jo iepriekš darbs ar viesjahtām bija pašvaldības pārziņā un vienīgie ienākumi bija no zemes nomas līgumiem. Savukārt kopējo zaudējumu galvenais iemesls ir pamatlīdzekļu nolietojums.

Pāvilostas ostas valdes priekšsēdētājs Aivars Priedols norādīja, ka VK radīja izbrīnu. Viņa ieskatā, ir jāskatās, vai esošās problēmas var atrisināt vai nevar. Ja šāda rīcības plāna nebūs, tad domes sēdē var izskatīt pārvaldnieka darbību un iecelt citu. Ostas valdes sēde, kurā paredzēts uzklausīt pārvaldnieku, notiks šomēnes.

Foto – Pāvilostas Tūrisma informācijas centrs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.