Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Valsts policija atgādina par drošību svētku laikā!

Jau šonedēļ būs gada gaišākie un ģimeniskākie svētki, lai šos svētkus neiztraucētu kāda negaidīta situācija, policija atgādina par drošību svētku laikā. Valsts policija aicina iedzīvotājus būt apzinīgiem un atbildīgiem gan piedaloties ceļu satiksmē, gan izvēloties svētkiem piemērotas izklaides, kā arī ievērot valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gaidāmajās svētku brīvdienās policija papildu ikdienas satiksmes kontrolei, īpašu uzmanību pievērsīs konkrētiem satiksmes apdraudējumiem, jo policijas viens no uzdevumiem ir nodrošināt, lai svētku brīvdienas paietu mierīgi. Iespēju robežās Valsts policija rīkos pārbaudes, kur uzsvars tiks likts uz to, lai autovadītāji nebrauc pie stūres reibumā, kā arī tiks pārbaudītas drošības jostas un tas, vai mazākie pasažieri tiek pārvadāti droši – ir piesprādzēti un atrodas sēdeklītī vai uz paliktņa, portālu “ReKurZeme” informē Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Līna Kaļķe.

Tā kā gaidāmie svētki solās būt sniegoti, tad ir jārēķinās, ka braukšana pa valsts ceļiem var būt apgrūtināta, tādēļ Valsts policija vērš autovadītāju uzmanību, ka būtiski izvēlēties laikapstākļiem un ceļa segumam atbilstošu braukšanas manieri – braukt prātīgi un nesteidzīgi, kā arī ievērot drošu distanci no priekšā braucošās automašīnas. Lai autovadītāji neapdraudētu ne savu, ne apkārtējo drošību, likumsargi pievērsīs arī uzmanību transportlīdzekļu riepu protektoru dziļumam un to atbilstībai noteikumiem.

Arī mazāk aizsargātajiem satiksmes dalībniekiem – gājējiem un velosipēdistiem ir svarīgi rūpēties par savu drošību. Piedaloties ceļu satiksmē ir jāparūpējas, lai viņi būtu pietiekami redzami arī citiem satiksmes dalībniekiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ziemassvētki un Jaunais gads ir laiks, kad cilvēki nereti papildina svinības ar dažādiem pirotehnikas izstrādājumiem, sarīkojot sev un tuviniekiem uguņošanu. Lai gan pirotehnikas izstrādājumi var būt krāšņi, taču, ja netiek ievēroti visi drošības noteikumi, tie var kļūt bīstami. Tādēļ, lai novērstu ar pirotehnikas izstrādājumiem saistītus negadījumus, ir būtiski parūpēties par savu un klātesošo drošību.

Tāpat svētku laikā policija, lai atturētu personas no likumpārkāpumiem un nepieļautu, ka svētku laikā tiek pārkāpti pirotehnisko izstrādājumu aprites noteikumi vai ar pirotehnisko izstrādājumu izmantošanu saistīti negadījumi, uzmanību pievērsīs arī pirotehnikas tirgotājiem, uzraugot vai tiek ievēroti visi drošības noteikumi un likumīgi pārdota licencēta prece.

Valsts policija atgādina – ja esat izlēmuši svētkos izmantot pirotehnikas izstrādājumus, tie ir jāiegādājas tikai tādos uzņēmumos, kam ir izsniegta atbilstoša licence, kā arī pirotehnikas izstrādājumi jālieto ievērojot visus drošības noteikumus un jābūt īpaši piesardzīgam. Tāpat svētku laikā nevar aizmirst par savu mājdzīvnieku drošību – uguņošanas radītais troksnis bieži vien satrauc un pārbiedē mājdzīvniekus, tādēļ ir būtiski viņus neatstāt vienus pašus bez uzraudzības.

Lai svētki noritētu droši, Valsts policija atgādina un aicina, ka aizvien ir jābūt saprotošiem un atbildīgiem gan pret savu un apkārtējo veselību – ir jāievēro valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības, tostarp bez liekas nepieciešamības aicinām nepulcēties un neapdraudēt ne sevi, ne tuviniekus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.