Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Valsts policija Liepājā pabeidz izmeklēšanu kriminālprocesā par bankas kartes nelikumīgu izmantošanu

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā par svešas bankas kartes nelikumīgu izmantošanu un nodevušas krimināllietas materiālus prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šā gada 5.augustā Valsts policijā tika saņemta informācija, ka Liepājā kādā tirdzniecības vietā tiek izmantota, iespējams, zagta karte. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas ieradās notikuma vietā, kur vīrietis apgalvoja, ka karti esot atradis. Savukārt kartes īpašnieks pamanīja, ka ar viņa karti tiek veikti pirkumi, līdz viņš šo karti nobloķējis, kas bijis par iemeslu, kāpēc veikala darbinieces konstatējušas, ka karte, iespējams, zagta, portālu “ReKurZeme” informē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa amatpersonas par notikušo uzsāka kriminālprocesu un noskaidroja, ka kartes atradējs bija paspējis iepirkties pirms kartes nobloķēšanas. Aizdomās turētais iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā par noziedzīgiem nodarījumiem.

Valsts policija atgādina, ka ja esat atradis bankas karti, vispareizāk būtu rīkoties šādi – nogādāt to bankā, Valsts vai pašvaldības policijā. Ja karte atrasta tirdzniecības vietā, to, kā jebkuru citu atrastu mantu var nodot apsargam, informācijas centrā vai pārdevējai, kuri zinās, kā rīkoties, nogādājot mantas policijai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts policija atgādina, ka nestrādā princips “atrasts nav zagts”, jo svešas bankas kartes izmantošana ir noziedzīgs nodarījums, par ko ir paredzēta kriminālatbildība. Saskaņā ar Krimināllikumu, par sveša finanšu instrumenta vai maksāšanas līdzekļa nolaupīšanu, iznīcināšanu, bojāšanu vai nelikumīgu izmantošanu, vai par nolaupīta maksāšanas līdzekļa iegūšanu, glabāšanu, pārvietošanu vai izplatīšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Tāpat aicina iedzīvotājus savas personīgās mantas glabāt drošā vietā – tā, lai tās nav pieejamas citām personām.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Foto – Foto: PantherMedia/Scanpix

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.