Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Valsts policija Nīcā un citviet Kurzemē pieķer ātrumpārkāpējus

Aizvadītās nedēļas nogalē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas Kurzemes reģionā ir pieķēruši vairākus ātrumpārkāpējus. Četri no tiem atļauto braukšanas ātrumu ārpus apdzīvotas vietas pārsniedza vairāk par 40 kilometriem stundā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts policija aicina vadītājus nebūt pārgalvīgiem un atcerēties, ka atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana, kā arī citu ceļu satiksmes noteikumu prasību neievērošana apdraud ne tikai paša transportlīdzekļa vadītāja, bet arī citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību un veselību, portālu “ReKurZeme” informē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

19.martā ap pulksten 09.00 Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas Saldus novadā, Zirņu pagastā fiksēja automašīnu “Opel”, kuras vadītājs vietā, kur atļauts pārvietoties ar ātrumu 90 kilometri stundā, traucās ar ātrumu 147 kilometri stundā, tādējādi pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu par 57 kilometriem stundā.

19.martā ap pulksten 13.20 Saldus novadā, Saldus pagastā tika fiksēta automašīnu “BMW”, kuras vadītājs vietā, kur atļauts pārvietoties ar ātrumu 90 kilometri stundā, brauca ar ātrumu 139 kilometri stundā, tādējādi pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu par 49 kilometri stundā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

19.martā ap pulksten 18.00 Talsu novadā, Lībagu pagastā tika fiksēts transportlīdzeklis “Jeep”, kura vadītājs vietā, kur atļauts pārvietoties ar ātrumu 90 kilometri stundā, brauca ar ātrumu 132 kilometri stundā, tādējādi pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu par 42 kilometri stundā.

21.martā ap pulksten 17.00 Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas Dienvidkurzemes novadā, Nīcas pagastā fiksēja transportlīdzekli “BMW”, kura vadītājs vietā, kur atļauts pārvietoties ar ātrumu 90 kilometri stundā, traucās ar ātrumu 144 kilometri stundā, tādējādi pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu par 54 kilometriem stundā.

Visos gadījumos Valsts policijā par notikušo ir uzsākti administratīvo pārkāpumu procesi. Saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu, par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu no 41 kilometra stundā līdz 50 kilometriem stundā ar mopēdiem, motocikliem, tricikliem, kvadricikliem, vieglajiem automobiļiem un kravas automobiļiem, kuru pilna masa nepārsniedz 7,5 tonnas, piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 160 līdz 220 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu no 51 kilometra stundā līdz 60 kilometriem stundā ar mopēdiem, motocikliem, tricikliem, kvadricikliem, vieglajiem automobiļiem un kravas automobiļiem, kuru pilna masa nepārsniedz 7,5 tonnas, piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 240 līdz 320 eiro un transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegumu uz trim mēnešiem.

Valsts policija atgādina, ka šonedēļ, no 21. līdz 27. martam Eiropas Savienības dalībvalstīs tiek organizēta Eiropas ceļu policijas tīkla ROADPOL akcija “Atļautā braukšanas ātruma kontroles nedēļa”. Šīs nedēļas laikā Valsts policija visā valsts teritorijā papildu aktīvai ikdienas ceļu satiksmes noteikumu ievērošanas kontrolei, pievērsīs pastiprinātu uzmanību tieši atļautā braukšanas ātruma ievērošanai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.