Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Valsts policija pabeidz izmeklēšanu kriminālprocesā par nelegālā alkohola izgatavošanu Medzes pagastā

Valsts policija regulāri veic dažādus preventīvus un operatīvus pasākumus, lai cīnītos ar nelikumīgu akcizēto preču apriti. Viens no šādiem pasākumiem pagājušajā gadā tika sekmīgi realizēts, pateicoties Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja darbiniekiem, kuri Dienvikdkurzemes novadā, Medzes pagastā konfiscēja aptuveni 800 litrus nelikumīgi ražotu alkoholisko dzērienu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja amatpersonas pagājušajā gada martā Liepājā apturēja automašīnu, kurā tika konstatēts nelegālais alkohols – kandža. Veicot kratīšanu vīrieša un sievietes īpašumā Medzes pagastā, tajā atrasts ne vien alkohols, bet arī alkohola izgatavošanas iekārta un izejvielas. Kopumā automašīnā un personu dzīvesvietā izņemti 793 litri nelegālā alkohola, no kuriem 621 litri bija brāga, taču pārējais – kandža. Aizdomās turētajiem uz izmeklēšanas laiku tika piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Sieviete iepriekš nav nonākusi policijas redzeslokā, taču viņas dzīvesbiedrs ir nonācis redzeslokā par līdzīgiem likumpārkāpumiem, portālu “ReKurZeme” informē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Ekonomisko noziegumu apkarošanas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu šajā kriminālprocesā par nelikumīgu alkoholisko dzērienu izgatavošanu (ražošanu), glabāšanu un pārvietošanu, personu grupā pēc iepriekšējās vienošanās lielā apmērā. Saskaņā ar Krimināllikumu, par šādu noziedzīgu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Soda apmēru noteiks tiesa.

Valsts policija informāciju par personām, kuras iegādājas, tirgo vai uzglabā nelegālās cigaretes, psihotropās un narkotiskās vielās, kā arī alkoholu, iegūst operatīvas darbības rezultātā, taču nereti, gluži, kā šajā gadījumā, Valsts policija informāciju par kāda iedzīvotāja pretlikumīgajām darbībām saņem no iedzīvotājiem, par ko likumsargi izsaka pateicību un aicina arī turpmāk ziņot par šāda veida pārkāpumiem, zvanot pa tālruņa numuru 110.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.