Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Valsts prezidents: Eiropas kultūras galvaspilsētas ir viens no ES veiksmes stāstiem

Valsts prezidenta valsts vizītes ietvaros Portugālē šodien Evoras pilsētā svinīgi tika parakstīts saprašanās memorands starp 2027. gada Eiropas kultūras galvaspilsētām – Evoru un Liepāju. Memorandu Valsts prezidenta Egila Levita klātbūtnē parakstīja Evoras mērs Karlošs Pinto de Sa (Mr Carlos Pinto de Sá) un Liepājas mērs Gunārs Ansiņš, portālu “ReKurZeme” informē Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra komunikācijas speciāliste.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts prezidents, apsveicot pilsētas ar saprašanās memoranda parakstīšanu, atzīmēja, ka Eiropas kultūras galvaspilsētas ir viens no Eiropas Savienības veiksmes stāstiem: “Šodien Evoru un Liepāju šķir 3981 kilometrs, bet 2027. gadā mēs varēsim teikt, ka abas pilsētas virtuāli nešķir attālums, bet gan tās tuvina iedzīvotāju kontakti, savstarpējs, dziļš kultūras dialogs par kopīgo Eiropas identitāti un par katras tautas atšķirīgo kultūras mantojumu un nākotnes plāniem.”

Liepājas mērs, uzrunājot klātesošos uzsvēra, ka memoranda parakstīšana dos iespēju tuvāk iepazīt vienam otru Eiropas ziemeļos un dienvidos. “Mans sapnis Eiropas kultūras galvaspilsētas projektā ir savienot Eiropas ziemeļus un dienvidus, padziļināt dialogu ar pilsētas iedzīvotājiem, ar Evoras un Eiropas iedzīvotājiem,” atzīmēja G. Ansiņš.

Klātesošie tika iepazīstināti ar “Liepāja 2027” un “Evora_2027” radošo komandu plāniem Eiropas kultūras galvaspilsētu projektam. No Liepājas puses par tiem stāstīja “Liepāja 2027” valdes priekšsēdētāja Inta Šoriņa.

Foto – Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.