Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Valsts prezidents: Eiropas kultūras galvaspilsētas tituls ir lieliska iespēja izcelt un nostiprināt Latvijas vārdu eiropiešu apziņā

Trešdien, 21. februārī, Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs Rīgas pilī tikās ar nodibinājuma “Liepāja 2027” vadību, Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāju Gunāru Ansiņu, Dienvidkurzemes novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Aivaru Priedolu, Kuldīgas novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Inesi Astaševsku, finanšu ministru Arvilu Ašeradenu un kultūras ministri Agnesi Loginu, lai pārrunātu Liepājas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027. gadā programmas īstenošanas gaitu un ar šo notikumu saistītos jautājumus, portālu “ReKurZeme” informē Valsts prezidenta padomnieks komunikācijas jautājumos Mārtiņš Drēģeris.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Man ir ne vien gods, bet arī atbildība pildīt Liepājas – Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027. gada patronāžas pienākumus. Tādēļ šodien, šeit, Rīgas pilī, esmu uzaicinājis pie viena sarunu galda visas atbildīgās un iesaistītās puses – Liepājas valstspilsētas, Dienvidkurzemes un Kuldīgas novada pašvaldību vadību, finanšu un kultūras ministrus, kā arī nodibinājuma “Liepāja 2027” vadību, lai rastu kopsaucēju veiksmīgai sadarbībai un uz izcilību vērstai programmas “Liepāja 2027” īstenošanai,” pauda Valsts prezidents.

Tikšanās laikā Valsts prezidents vērsa uzmanību, ka Eiropas kultūras galvaspilsētas programma ir ilgtermiņa projekts, kas ap sevi pulcē un apvieno ne tikai kultūras profesionāļus, bet arī daudz citu atbildīgo institūciju. Tādēļ galvenais atslēgvārds, lai veiksmīgi īstenotu šo ilgtermiņa programmu, ir prasme sadarboties. Valsts prezidents aicināja to darīt visos līmeņos – starp nodibinājumu “Liepāja 2027”, pašvaldībām un atbildīgajām ministrijām.

“Eiropas kultūras galvaspilsētas tituls ir arī stāsts par valsts tēlu starptautiskā līmenī. Tas ir gudri un mērķtiecīgi jāizmanto. Nav noslēpums, ka joprojām daudziem Eiropā Latvijas vārds ir svešs. Tādēļ Eiropas kultūras galvaspilsētas tituls ir lieliska iespēja, lai ne tikai reģionālā, bet arī nacionālā un Eiropas mērogā izceltu mūsu kultūras virsotnes un savdabību, kā arī nostiprinātu gan Liepājas, Kuldīgas, Dienvidkurzemes novadu, gan Latvijas vārdu daudzu eiropiešu apziņā,” pauda E. Rinkēvičs.

Foto – Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.