Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

VDD aizturējis četras personas par Krievijas īstenoto kara noziegumu attaisnošanu

Valsts drošības dienests (VDD) aizturējis četrus “garīgās attīstības un dziedniecības centra” “DVS Urantija” pārstāvjus par Krievijas īstenoto kara noziegumu Ukrainā attaisnošanu, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dienests 1.martā sācis kriminālprocesu saistībā ar kādas organizācijas mērķtiecīgi un sistemātiski īstenotu Krievijas militārās agresijas pret Ukrainu un tās iedzīvotājiem attaisnošanu un atbalstīšanu, aģentūru LETA informēja VDD.

Pirmdien VDD veica tiesas sankcionētas procesuālās darbības objektos Rīgā un citā apdzīvotā vietā Latvijā, aizturot četras personas.

Kriminālprocess sākts pēc diviem Krimināllikuma pantiem, proti, par noziegumu pret mieru un kara noziegumu iespējamu attaisnošanu un slavināšanu, kā arī iespējamu nacionālā un etniskā naida vai nesaticības izraisīšanu, ko veikuši organizācijas atbildīgie darbinieki, izmantojot automatizētu datu apstrādes sistēmu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izmeklēšanas gaitā VDD ieguva informāciju, ka šīs organizācijas vadītāji, darbinieki un dalībnieki organizē pasākumus, kuros pauž atbalstu Krievijas iebrukumam Ukrainā. Tāpat organizācijas rīkoto pasākumu laikā regulāri izskan aicinājumi vērsties pret Ukrainas tautu.

Procesuālo darbību laikā VDD ieguvis apjomīgu informācijas kopumu un pašlaik ir sākta tā izpēte un analīze.

Plašāku informāciju dienests nesniedz, taču aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka minētā organizācija ir sevi par garīgās attīstības un dziedniecības centru dēvējošā “DVS Urantija”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Firmas.lv” informācija liecina, ka Rīgā, Elizabetes ielā reģistrētā SIA “DVS Urantija” pieder Līgai Gusevai un Skaidrītei Aleksejevai. Uzņēmums 2020.gadā apgrozījis 5897 eiro un strādājis ar 2589 eiro zaudējumiem. Dati par 2021.gadu nav pieejami.

“DVS Urantija” par sevi mājaslapā raksta, ka 2002.gada sākumā neliela dziednieku grupiņa apvienojās dziedināšanai grupā, jo šajā laikā, kad planēta pāriet nākamajā evolūcijas posmā un Zemi sāk apstarot kosmosa dažāda veida pastiprinātas enerģijas, dziedniekam visu vienatnē ir tik pat kā neiespējami apgūt un pielietot.

“Nemanāmi izveidojās dziednieku kolektīvs, kuram kļuva par šauru iepriekšējās telpās. Bija jāpiemeklē jaunas telpas un tā 2003. gadā izveidojās “DVS Urantija”,” apraksta organizācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“DVS” nozīmējot “Dievs, Visums, Svētība”. Cilvēkiem, kuri netic Radītāja esamībai, “DVS” tiekot tulkots kā “Darbs, Veselība, Skaistums”. Savukārt Urantija ir mūsu planētas kosmiskais vārds.

“DVS Urantija” piedāvā dziedināšanas seansus un Tibetas dziedošo trauku skaņas masāžas seansus. “Labprāt kontaktējamies ar visiem cilvēkiem, kuri izprot vai vēlas izprast šā brīža planētas Zeme pāreju uz jauno evolūcijas posmu ar kosmisko transformējošo uguns enerģiju,” teikts centra mājaslapā.

2014.gada septembrī Latvijas Televīzijas raidījums “De facto” ziņoja, ka toreizējā Saeimas deputāta amata kandidāte, partijas “No sirds Latvijai” līdere Inguna Sudraba apmeklē garīgās attīstības un dziedniecības centru “DVS Urantija”, kas paralēli dziedniecībai un meditācijai slavinājis Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu kā “gaismas dvēseli” un Krieviju kā “visbrīvāko no Zemei naidīgo civilizāciju okupācijas”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar “DVS Urantija” pārstāvjiem aģentūrai LETA sazināties neizdevās, jo organizācijas vadības telefonu numuri nav sasniedzami.

Jau ziņots, ka Latvijā ir paredzēta kriminālatbildība par tādām darbībām, kā kara noziegumu un noziegumu pret cilvēci attaisnošana un slavināšana, aicinājumiem uz genocīdu vai agresīvu karu, darbībām, kas vērstas uz nacionālā vai etniskā naida izraisīšanu, kā arī aicinājumiem vērsties pret Latvijas valstisko neatkarību, suverenitāti vai teritoriālo vienotību.

Pamanot interneta vidē ierakstus, komentārus vai video, kas satur minēto noziedzīgo darbību pazīmes, VDD aicina rakstīt uz e-pastu “info@vdd.gov.lv”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VDD vērš uzmanību, ka, konstatējot šāda veida informāciju, ir būtiski konstatēt un nosūtīt dienestam pēc iespējas detalizētāku informāciju, kas ietver konkrētā ieraksta ekrānuzņēmumu, hipersaites uz ierakstu un tā autora profilu.

Krievija 24.februāra rītā sāka uzbrukumu Ukrainai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.