Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

VDD sadarbībā ar MIDD aizturējis divas personas aizdomās par ilgstošu sadarbību ar Krievijas militāro izlūkdienestu

Valsts drošības dienests (VDD) pērn sadarbībā ar Militārās izlūkošanas un drošības dienestu (MIDD) aizturējis divas personas aizdomās par ilgstošu sadarbību ar Krievijas militāro izlūkdienestu, sniedzot tam neizpaužamas ziņas par valsts aizsardzības sektoru, aģentūru LETA informēja VDD.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Personu aizturēšana notika vēl pagājušajā gadā divu kriminālprocesu ietvaros.

VDD iegūtā informācija liecina, ka personas ar Krievijas militārā izlūkdienesta pārstāvjiem tikās Krievijas teritorijā. Abām personām piemērots aizdomās turētā statuss un drošības līdzeklis – apcietinājums.

Pērn 30.decembrī VDD viena kriminālprocesa materiālus nodeva prokuratūrai, rosinot pret aizdomās turēto personu sākt kriminālvajāšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VDD izmeklēšanas gaitā iegūtā informācija liecina, ka persona izmantoja savā profesionālajā darbībā izveidoto kontaktpersonu loku, lai iegūtu, apkopotu, analizētu un Krievijas militārajam izlūkdienestam nodotu informāciju par Nacionālo bruņoto spēku kaujas spējām, procedūrām, plāniem un mācībām, aizsardzības sistēmas iepirkumiem, kā arī NATO paplašinātās klātbūtnes spēku aktivitātēm Latvijas teritorijā.

VDD veikto procesuālo darbību rezultātā ir ieguvis ievērojamu daudzumu pierādījumu, tajā skaitā dokumentu un datu nesēju, kas VDD vērtējumā apliecina aizdomās turētās personas vainu inkriminētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā.

Arī otrā kriminālprocesā persona tiek turēta aizdomās par ilgstošu sadarbību ar Krievijas militāro izlūkdienestu, sniedzot Krievijas militārajām interesēm būtisku informāciju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izmeklēšanas interesēs VDD plašāku informāciju nesniedz.

Jau ziņots, ka VDD citā kriminālprocesā pērn vasarā aizdomās par spiegošanu Krievijas labā aizturēja Saeimas deputātu Jāni Ādamsonu. Pēc aizturēšanas tiesa politiķim piemēroja apcietinājumu, bet pagājušā gada nogalē tiesa deva iespēju samaksāt 30 000 eiro drošības naudu, lai viņš varētu izkļūt brīvībā. Nauda tika iemaksāta 5.janvārī.

Ādamsons patlaban ir apsūdzētā statusā. Tāpat šajā lietā par neizpaužamu ziņu nelikumīgu vākšanu nolūkā tās nodot ārvalsts izlūkdienestam tieši, kā arī citu ziņu nelikumīgu vākšanu ārvalsts izlūkdienestam tā uzdevumā apsūdzēts arī Krievijas pilsonis, bijušais valsts drošības komitejas (VDK) darbinieks Genādijs Silonovs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.