Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Vēja postījumu dēļ uz laiku apmeklētājiem slēgta Šlīteres dabas taka

Publicitātes foto

Pagājušās nedēļas stiprais vējš radījis postījumus Slīteres Nacionālajā parkā, kur cietusi Šlīteres dabas takas laipa, tādēļ uz laiku apmeklētājiem tā slēgta, aģentūru LETA informēja Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) dabas izglītības centra “Slītere” vadītāja Baiba Ralle.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Taka līdzās Šlīteres bākai slēgta līdz laikam, kamēr tā tiks atjaunota un padarīta apmeklētājiem droša.

Dabas tūristi aicināti apmeklēt citas dabas takas.

DAP Kurzemes reģionālās administrācijas direktore Dace Sāmīte stāsta, ka spēcīgais vējš Šlīteres dabas takās uz dēļu laipas sagāzis kokus, sabojājis takas segumu un padarījis to apmeklētājiem necaurejamu. Rūpējoties par parka apmeklētāju drošību, taka uz laiku, kamēr norit dēļu seguma atjaunošana, apmeklētājiem būs slēgta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

DAP aicina apmeklējumam izraudzīties citas Slīteres Nacionālā parka dabas takas, piemēram, pie bākas esošo Šlīteres Kukaiņu taku vai netālu esošo Pēterezera dabas taku.

Lieti noderēšot arī DAP izveidotā un uzturētā mobilā lietotne “Dabas tūrisms”, kas sniedz iespēju īsā laikā saplānot dienu pastaigai vai izbraucienam dabā jebkurā Latvijas vietā, jo tajā apkopoti vairāk nekā 500 dažādi dabas tūrisma galamērķi – dabas takas, skatu vietas, torņi.

Šlīteres dabas taka ir 1,2 kilometrus gara. Tā atrodas Slīteres Nacionālā parka vecākajā daļā, kas tiek aizsargāta jau kopš 1923.gada. Šeit jau gadsimtu dabas procesi norit netraucēti, tāpēc takā redzami veci, dabiski platlapju (lapkoku) un egļu meži ar lielu dimensiju kokiem un kritalām. Taka šķērso arī kaļķainu zāļu purvu un pārmitru avoksnāju.

DAP norāda, ka dabisks mežs un purvs ir dzīvesvieta daudzām retām, izzūdošām augu un dzīvnieku sugām, arī tādām kukaiņu un sūnu sugām, kuras līdz šim nekur citur Latvijā nav atrastas. Takas malā aug arī parastā īve, Latvijas Sarkanajā grāmatā ierakstīts aizsargājams skuju koks.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.