“Ventspils” basketbolisti Liepājā svin uzvaru LBL sērijas par bronzas medaļām spēlē

“Ventspils” otrdien Liepājā svinēja uzvaru “Pafbet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) sērijas par bronzas medaļām spēlē.

“Ventspils” viesos ar 83:76 (25:20, 21:20, 28:22, 9:14) uzvarēja “Liepāju”, sērijā līdz trim uzvarām panākot 2-0, vēsta LETA.

Uzvarētājiem ar 30 punktiem un piecām atlēkušajām bumbām izcēlās Artūrs Ausējs, kurš realizēja piecus no 12 tālmetieniem. 20 punktus un deviņas atlēkušās bumbas sakrāja Linards Jaunzems, 14 punktus un piecas atlēkušās bumbas – Toma Vasiljevičs, bet

Renārs Birkāns guva 11 punktus.

Liepājas komandā Kristaps Ķilps sakrāja 22 punktus un piecas atlēkušās bumbas, Ričards Vitoļskis – 15 punktus un piecas rezultatīvas piespēles, bet Klāvs Dubults – 11 punktus un 14 atlēkušās bumbas.

Spēli ar precīzu divpunktu metienu sāka Kristaps Ķilps, izvirzot mājiniekus vadībā, bet ventspilnieki atbildēja ar 11 punktiem pēc kārtas, deviņus no tiem gūstot ar soda metieniem.

Līdz ceturtdaļas beigām viesi saglabāja 5-9 punktu pārsvaru, bet otrās ceturtdaļas sākumā Ķilps ar divpunktu metienu ļāva mājiniekiem rezultātā pietuvoties līdz 22:25. Tomēr viesi vēlreiz atrāvās rezultātā, pēc trešā Artūra Ausēja tālmetiena ceturtdaļā un soda metiena pēc realizēta trīspunktu metiena “Ventspils” panāca 41:29 pārsvaru.

Puslaiks pēc Ķilpa tālmetiena beidzās ar 46:40 par labu Ventspils basketbolistiem.

Mājinieki, kuriem pirmās ceturtdaļas septītajā minūtē savainojumu guva Viktors Iļjins, bet 28.minūtē piekto piezīmi nopelnīja otrs mājinieku centra spēlētājs Klāvs Dubults, otrā puslaika sākumā pēc Dubulta divpunktu metiena pietuvojās līdz četru punktu atzīmei – 42:46. Ventspilnieki atbildēja ar septiņiem punktiem pēc kārtas, Liepājas basketbolistus tuvāk par pieciem punktiem vairs nepielaižot.

Turklāt piekto piezīmi mājiniekiem nopelnīja vēl viens pamatpiecinieka spēlētājs Reinis Avotiņš.

“Ventspils” sestdien savā laukumā uzvarēja ar 101:76.

17.maijā komandas atgriezīsies Ventspilī. Ja būs nepieciešams, nākamās spēles tiks aizvadītas 20.maijā Liepājā un 23.maijā Ventspilī.

“Ventspils” par bronzas medaļām cīnās sesto reizi. Četros gadījumos no pieciem ventspilniekiem ir izdevies uzvarēt, tai skaitā 2016.gada sērijā ar Liepājas komandu (3-2).

Liepājnieki par bronzas medaļām cīnās desmito reizi. Iepriekš ir izdevies uzvarēt četrās sērijās no deviņām, pēdējo reizi pērn, ar 3-1 pārspējot “Ogri”.

Šosezon Latvijas – Igaunijas līgas pamatturnīrā komandas savstarpējās spēlēs izcīnīja pa vienai uzvarai viesos – 6.oktobrī “Liepāja” bija pārāka ar 102:96, bet 24.janvārī “Ventspils” revanšējās ar 90:70.

“Ventspils” ceturtdaļfinālā nebija jāspēlē, bet pusfinālā ar 1-3 nācās atzīt “Rīgas Zeļļu” pārākumu. “Liepāja” ceturtdaļfinālā ar 3-2 pārspēja “Ogri” un pusfinālā ar 0-3 zaudēja “VEF Rīga” komandai.

Finālsērijā līdz četrām uzvarām vadībā ar 2-0 ir “VEF Rīga”.

Pērn par čempioniem kļuva “VEF Rīga” basketbolisti, kuri finālā ar 4-1 pārspēja “Ventspili”, bet cīņā par bronzas medaļām “Liepāja” ar 3-1 pārspēja “Ogri”.