Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Vētra elektroapgādi šobrīd visvairāk atslēgusi ir Liepājas un Talsu apkārtnes iedzīvotājiem

Foto – Pixabay

Spēcīgais vējš, kas atbilstoši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) informācijai visā Latvijā brāzmās sasniedz ātrumu 20-22 metrus sekundē (m/s), bet piekrastes teritorijās pat 27 m/s, izraisa bojājumus elektrotīklā, aģentūru LETA informēja AS “Sadales tīkls”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svētdienas plkst.18 elektroapgāde ir traucēta aptuveni 6800 klientu valsts rietumu un dienvidu daļā. Lielākais atslēgto klientu skaits pašlaik ir Liepājas un Talsu apkārtnē.

“Sadales tīkla” operatīvā darba brigādes strādā pie bojājumu novēršanas, lai iespējami drīz klientiem atjaunotu elektroapgādi.

Uzņēmumā uzsver, ka “Sadales tīkls” nepārtraukti seko līdzi meteorologu prognozēm, vēja pārvietošanās ceļam un monitorē situāciju vidējā sprieguma elektrotīklā. Konstatējot bojājumus, elektroapgāde iespēju robežās tiek atjaunota pa citām elektrolīnijām jau pirms bojājumu novēršanas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Spēcīgā vēja laikā var lūzt koki un to zari, pārraujot elektrolīniju vadus un radot bīstamas situācijas, kas var apdraudēt cilvēku dzīvību, tādēļ uzņēmums aicina būt īpaši uzmanīgiem un piesardzīgiem elektrolīniju un elektroiekārtu tuvumā. Redzot bīstamu situāciju, notikuma vietai tuvoties nedrīkst, bet nekavējoties jāinformē “Sadales tīkls”, zvanot uz diennakts bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 8404, vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, zvanot 112.

Situācijai elektrotīklā iedzīvotāji aicināti sekot līdzi “www.sadalestikls.lv” pieejamā digitālajā atslēgumu kartē, kur apkopota informācija par jau reģistrētajiem elektrotīkla bojājumiem. Ja bojājums konkrētā adresē jau ir reģistrēts, tas nozīmē, ka speciālisti pie tā novēršanas jau strādā un tas atkārtoti nav jāpiesaka. Tā tiks atslogots bojājumu pieteikšanas tālrunis, dodot iespēju to operatīvi sazvanīt bīstamās situācijās.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.