Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

VIDEO: Kariņš: Jaunā klimata politika ir iespējas jauniem risinājumiem ceļā uz turīgāku valsti

Ceļā uz turīgāku valsti droši jāskatās uz jauno realitāti – klimata pārmaiņām, jo pieradums ir izaugsmes un attīstības lielākais ienaidnieks, tradicionālajā gadumijas uzrunā Latvijas iedzīvotājiem teica Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Premjers atzīmēja, ka viens no lielākajiem izaicinājumiem tuvākajā nākotnē būs klimata pārmaiņas. Politiķis aicināja sabiedrību tās uzlūkot arī kā iespējas jauniem risinājumiem ceļā uz turīgāku valsti.

“Jaunā klimata politika ir iespēja mūsu uzņēmējiem un zinātniekiem radīt un ražot jau šodien to, ko visa pasaule lietos rīt,” teica Kariņš.

Viņš atgādināja ka ceļš uz Latvijas neatkarības atjaunošanu bija cieši saistīts ar vides aizsardzības kustību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Arī šodien tieši klimata politika atkal var kļūt par pagrieziena punktu mūsu valsts turpmākajā attīstības ceļā,” teica premjers, paužot pārliecību, ka mācēsim pārdomāti un atbildīgi izmantot pārmaiņu radītās iespējas.

Kariņš arī uzsvēra, ka valdības mērķis ir radīt aizvien labākus uzņēmējdarbības apstākļus un labas darba vietas tā vietā, lai ilgstoši īstenotu plašu pabalstu politiku. Premjers norādīja, ka turpmākai ekonomikas izaugsmei nepieciešami zinoši un spējīgi cilvēki un ilgtermiņa ieguldījumi izglītībā un zinātnē, tādēļ viņš ir gandarīts, ka 2022.gadā sagaidāms būtisks finansējuma pieaugums zinātnei.

Premjers uzsvēra, ka Latvija – tie esam mēs paši, mūsu rīcība, mūsu savstarpējās attiecības un mūsu lēmumi. Tāpēc, liekot lietā iepriekš gūto rūdījumu, ir jāstrādā, lai veidotu savu valsti tādu, kurā ģimenes un līdzcilvēki var justies droši, atbalstīti un pieņemti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vērtējot aizejošo, 2021. gadu, premjers teica, ka tas atstājis pieredzi un mācības, ko var izmantot, lai stiprinātu sevi un Latvijas valsti turpmākajā izaugsmes ceļā. Viņš atzina, ka 2021.gads no katra ir prasījis vairāk – vairāk ieklausīties, vairāk izprast, vairāk atbildības un vairāk iesaistes.

“2021.gads ir nesis vēl nepieredzētu viedokļu dažādību un diskusijas, kas ir neatņemama demokrātijas daļa, lai nonāktu pie kopīgas rīcības,” teica Kariņš, uzsverot, ka tas ir ļāvis arī paveikt vairāk.

“Mēs kopīgiem spēkiem esam pārvarējuši pandēmijas grūtākos brīžus, nosargājuši savas valsts un Eiropas Savienības (ES) ārējo robežu, panākuši ekonomikas izaugsmi, investīciju, eksporta un darba algu pieaugumu. Tam, ko darām, ir panākumi,” uzrunā norādīja premjers.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš pauda, ka aizvadītajā gadā Latvija ir pierādījusi, ka spēj sargāt savas robežas un uz valsti kā līdzvērtīgu ES un NATO partneri var paļauties.

Atskatoties uz aizvadīto gadu tautsaimniecībā, Kariņš to novērtēja atzinīgi, norādot, ka 2021.gads ir nesis rūdījumu arī Latvijas ekonomikai, jo, neskatoties uz izaicinājumiem, tā ir spējusi pielāgoties, augt un dažādoties.

“Ikvienam uzņēmumam mūsu tautsaimniecībā ir vieta – gan lielam eksportējošam, gan mazam mājražotājam. Aiz katra uzņēmuma ir cilvēki, kuru izdoma, mērķtiecība un spēja sadarboties ir attīstības dzinulis,” norādīja Ministru prezidents.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valdības vadītājs izteica pateicību ikvienam, kas aizvadītajā gadā ir izvēlējies strādāt, apvienot spēkus un uzņemties atbildību par sevi, savu tuvāko un arī kopējo sabiedrības veselību un drošību, īpašu pateicību veltot ārstiem un medicīnas personālam, robežsargiem, policistiem, zemessargiem un bruņoto spēku karavīriem.

Kariņš uzrunas noslēgumā visiem iedzīvotājiem jaunajā gadā novēlēja stipru veselību, ticību saviem spēkiem un gaišu skatu uz nākotni.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.