Latvijas U-20 vīriešu hokeja izlase otrdien Monktonā pasaules junioru čempionātā otrajā mačā pamatlaikā nenosargāja uzvaru un ar rezultātu 2:3 (1:1, 1:0, 0:1, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā zaudēja Šveicei, kas ir viena no sāncensēm par vietu ceturtdaļfinālā.

Pamatlaikā Latvijas izlases labā vārtus guva Dans Ločmelis un Darels Dukurs, bet divas rezultatīvas piespēles bija Gustavam Ozoliņam. Vārtus sargāja Patriks Bērziņš, kurš tika atzīts par labāko spēlētāju Latvijas izlasē, vēsta LETA.

Latvijas hokejisti pa pretinieku vārtiem meta 18 reizes, bet šveicieši izpildīja 30 metienus.

B apakšgrupā pa četriem punktiem divās spēlēs ir Šveicei un Somijai, trīs punktus vienīgajā mačā guvusi ASV, viens punkts divās cīņās ir Latvijai, bet Slovākijā savā līdz šim vienīgajā duelī pie punktiem netika.

Jau spēles trešajā minūtē mačs traumas dēļ noslēdzās aizsargam Silveram Lazarenokam. Devītajā minūtē pēc kļūdas viduszonā šveicieši aizslidoja pretuzbrukumā, kura noslēgumā 1:0 panāca Luī Robēns.

Pusminūti pēc nonākšanas iedzinējos latvieši tika pie pirmās iespējas spēlēt vairākumā, šī iespēja netika izmantota, taču 14.minūtē vienādos sastāvos Ločmelis ar atkārtotu metienu pēc atlēkušās ripas iegūšanas panāca 1:1. Četras minūtes pirms došanās pārtraukumā Ločmelis nopelnīja Latvijai otro vairākumu, kas arī palika neizmantots, bet vēlāk izgājienu pret vārtsargu nerealizēja Roberts Cjunskis.

Nākamās trešdaļas sākumā Latvijas izlasi uz divām minūtēm mazākumā atstāja Martins Laviņš, taču arī pretiniekiem spēle vairākumā nedevās. Otrajā periodā komandām nebija daudz iespēju izmainīt mača rezultātu, vienā no vīsbīstamākajām epizodēm Raineram Rulleram pretī vārtiem metot ripu garām stabiņam.

Trešdaļas beigu pusē Laviņš ar aktīvo spēli nopelnīja Latvijai vairākumu, kuru divas minūtes un desmit sekundes pirms perioda beigām realizēja Dukurs, pēc atlēkušās ripas iegūšanas izpildīdams metienu ar nūjas lāpstiņas neērto pusi.

Trešā perioda vidū šveicieši noklaudzināja Bērziņa sargāto vārtu pārliktni, bet trešdaļas otrajā pusē Latvijas izlasi mazākumā atstāja Pēteris Purmalis. Nevienādos sastāvos latvieši nosargāja vārtus neskartus un līdz pamatlaika beigām palika nedaudz vairāk kā trīs minūtes.

Nepilnas divas minūtes pirms pamatlaika beigām, šveiciešiem spēlējot bez vārtsarga, bet ar sesto laukuma spēlētāju, Rodvins Doničo ar metienu no zilās līnijas panāca 2:2 – rezultātu, ar kādu noslēdzās mača 60 minūtes. Cīņa turpinājās papildlaikā, kura priekšpēdējā minūtē Niks Feņenko centās izslidot viens pret vārtsargu, taču noslēgumā neizdevās izpildīt metienu pa vārtiem. Tāpat lielisks vārtu gūšanas moments bija Ločmelim.

Arī papildlaikā uzvarētājs netika noskaidrots, tādējādi mačs noslēdzās ar pēcspēles metienu sēriju, kurā latvieši pēc septiņiem metieniem zaudēja ar 1:2. Pirmajos piecos piegājienos Bērziņš un Kevins Pashe savus vārtus nosargāja neskartus. Sesto sēriju sāka latvieši, 1:0 panākot Ločmelim, bet Atilo Bjaska izlīdzināja rezultātu. Dukura metiens nebija precīzs, turpretī Līkits Raihls bija nekļūdīgs un nodrošināja Šveicei uzvaru.

Nākamo spēli Latvijas hokejisti aizvadīs ceturtdien, kad gaidāms duelis ar Somijas komandu. Apakšgrupas turnīru Latvija noslēgs dienu vēlāk, spēkojoties ar Slovākijas izlasi.

Jau vēstīts, ka Latvijas izlase turnīru sāka ar zaudējumu 2:5 ASV komandai, kamēr Šveices jaunie hokejisti negaidīti ar 3:2 papildlaikā uzvarēja vienaudžus no Somijas.

Pēdējoreiz Latvijas un Šveices juniori pasaules čempionātā tikās pirms desmit gadiem – toreiz ar 7:2 uzvarēja šveicieši. Latvijas hokejisti junioru čempionātā Šveicei zaudēja arī 2011.gadā (3:5) un 2009.gadā (5:7).

Četras labākās no piecām grupas komandām iekļūs ceturtdaļfinālā, bet piektās vietas ieņēmušās vienības cīnīsies par palikšanu spēcīgāko divīzijā, no kuras izkritīs vājākā komanda.

A grupā cīnās Kanāda, Zviedrija, Čehija, Vācija un Austrija.

2024.gada pasaules čempionāts gadu mijā notiks Zviedrijas pilsētā Gēteborgā.

Pārbaudes spēlēs Latvijas izlase ar vienādu rezultātu 3:6 atzina Čehijas un Vācijas vienaudžu pārākumu.

Iepriekšējā pasaules junioru čempionātā, kas augustā notika Kanādas pilsētā Edmontonā, Latvijas komanda pirmo reizi vēsturē iekļuva ceturtdaļfinālā, kopvērtējumā ierindojoties septītajā vietā. Neviena komanda no elites divīzijas neizkrita.

Sākotnēji gadu mijas čempionāta organizēšana bija uzticēta Krievijas pilsētai Novosibirskai, taču pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā šīs tiesības tika atņemtas, un čempionāta organizēšana trešo reizi pēc kārtas uzticēta Kanādai. Divas iepriekšējās reizes čempionāts notika Edmontonā.

Pasaules U-20 čempionāts elitē no 26.decembra līdz 5.janvārim norisināsies Kanādas pilsētās Helifeksā un Monktonā.

Artim Ābolam izlasē palīdz treneri Kārlis Zirnis, Artūrs Āboliņš, vārtsargu treneris Edgars Masaļskis, video treneris Pēteris Groms un fiziskās sagatavotības treneris Mārtiņš Klucis.

Latvijas izlases kapteinis pasaules čempionātā ir Gustavs Ozoliņš, bet asistenti – Martins Laviņš un Darels Dukurs. Kā pēdējais no izlases tika atskaitīts Dāvis Borozinskis. Latvijas izlases rīcībā ir 25 spēlētāji – turnīram drīkst pieteikt 20 laukuma spēlētājus un trīs vārtsargus, bet vēl divi hokejisti – Elvis Laškovs un Kristiāns Sāmītis – var atrasties rezervē.

Latvijas U-20 hokeja valstsvienības sastāvs pasaules junioru čempionātā:

Vārtsargi: Patriks Bērziņš (Danberi “Hat Tricks”, NAHL), Linards Lipskis (Bismarkas “Bobcats”, NAHL), Kārlis Mežsargs (Kārni “Tri-City Storm”, USHL);

Aizsargi: Niks Feņenko (Bēkomo “Drakkar”, QMJHL), Bogdans Hodass (Medisinhetas “Tigers”, WHL), Rihards Simanovičs (Amarilo “Wranglers”, NAHL), Dario Mackevičs (“Mogo”/LSPA), Elvis Laškovs (Ferlahas NHA, Austrija), Edgars Kazaks, Silvers Lazarenoks (abi – “Zemgale”/LLU), Gustavs Ozoliņš (Minesotas “Wilderness”, NAHL);

Uzbrucēji: Rodžers Bukarts (Cīrihes “Lions”, Šveice), Emīls Veckaktiņš, Roberts Cjunskis (abi – “Lugano”, Šveice), Martins Laviņš (Sīdarrepidsas “RoughRiders”, USHL), Kristiāns Samītis (Filadelfijas “Rebels”, NAHL), Darels Dukurs (Langnavas “Tigers”, Šveice), Rainers Dārziņš (Šelefteo AIK, Zviedrija), Ģirts Silkalns (Fārgo “Force”, USHL), Rainers Rullers, Pēteris Purmalis (abi – “Zemgale”/LLU), Dans Ločmelis (“Luleo”, Zviedrija), Sandis Vilmanis (Sarnijas “Sting”, OHL), Klāvs Veinbergs (Linkolnas “Stars”, USHL), Anrī Ravinskis (Blēnvilas/Boisbriānas “Armanda”, QMJHL).