Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Vilis Bukšs nāk klajā ar paziņojumu, kāds būs laiks septembrī

Ticējums saka, pērkons septembrī norāda uz siltu rudeni. Ja septembra sākums silts un saulains, tad arī viss rudens būs silts un jauks. Ja septembrī daudz sausu un siltu dienu, jo vēlāk iestāsies ziema. Ja septembrī daudz miglainu dienu, martā būs daudz sniega. Ja septembrī ozolos daudz zīļu, būs barga ziema, savā blogā raksta dabas vērotājs Vilis Bukšs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

V. Bukšs norāda, ka šogad pīlādži pārsvarā dāsni ar ogām un tas norāda uz to, ka rudens būs mitrs un nokrišņiem bagāta ziema. Bērzi sāk dzeltēt no apakšas un tā ir zīme, ka rudens būs garš un maiga ziema. Ozolos daudz zīļu un arī apiņiem laba raža, bet tas paredz nokrišņus rudens izskaņā un sniegainu ziemu.

Marta un maija zīmīgajās dienās laika apstākļi liecināja par garu un siltu rudeni. Vasaras Mārā (15. augusts) un pagājušajā Bērtulī (24. augusts), dienas bija sausas un karstas, un tas paredz jauku septembri un atvasaru. 30. augustā vēl bija novērojamas bezdelīgas, un dažviet arī stārķi un tā ir zīme, ka rudens pirmais mēnesis būs salīdzinoši silts un jauks.

Septembris jeb Miķeļu mēnesis temperatūru ziņā kopumā rādās būt normas robežās. Nokrišņu sadalījums nevienmērīgs, bet caurmērā tuvu vidējam. Mēneša pirmajā pusē mainīgi laikapstākļi. Līdz Mazajai Mārai (8. septembris) temperatūra pēcpusdienā plus 12, plus 17 grādi. Skaidrās naktīs dažviet temperatūra var pazemināties līdz 0 grādiem un salnu vietās iespējamas pirmās rudens salnas. Nokrišņi īslaicīgi un lielākoties sauss. Tālāk, laikā līdz 14. septembrim iespējama vasaras atgriešanās, kad temperatūra pēcpusdienās var paaugstināties līdz plus 18, plus 23 grādiem. Pārsvarā saulains un sauss.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mēneša vidū laikapstākļi nepastāvīgi. Saule mīsies ar mākoņiem, brīžiem īslaicīgs lietus. Dažviet arī pērkons var ducināt. Temperatūra robežās no plus 10 līdz plus 17 grādiem,” prognozē dabas vērotājs.

Septembra otrajā pusē, laikā ap Rudenājiem (21. septembris) mākoņi, brīžiem skaidrosies. Neliels lietus un vairāk vējainu dienu. Temperatūra plus 10, plus 15 grādi dienas laikā un naktis dzestras. Nedēļā pirms Miķeļiem (22. – 29. septembris) pārsvarā sauss un temperatūra pēcpusdienās plus 12, 19 grādi. Skaidrajās bezvēja naktīs dažviet iespējamas nelielas rudens salnas temperatūrai pazeminoties zem 0 grādiem. Mēneša beigās saule, mākoņi un dažviet nokrišņi, kas var būt stipri kopā ar brāzmainu vēju.

“Ja ielūkojas tālāk, tad arī oktobra pirmajā pusē vēl salīdzinoši jauks un pārsvarā sauss. Temperatūra robežās no plus 9 līdz 14 grādiem. Vēlāk, oktobra otrajā pusē, dienas rudenīgi vēsas un vairāk nokrišņu. Oktobra pēdējā nedēļā temperatūra dienas laikā ne augstāka par plus 8 grādiem un naktīs jau daudzviet neliels sals. Nokrišņi īslaicīgi, bet lietum jau pievienosies sniega graudi un slapjš sniegs,” piebilst V. Bukšs.

Foto – Pixabay

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.